سايت تفريحي سرگرمي خبري خودرو دانلود خبر پرداز : ارائه گزارش رئيس انجمن پزشكي ايران در كميسيون بهداشت
چهارشنبه، 13 بهمن 1395 - 07:50 کد خبر:126679
سخنگوي كميسيون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به حضور رئيس انجمن چشم پزشكي در جلسه روز سه شنبه اين كميسيون گفت كه طبق گزارش ارائه شده در حال حاضر ما در حوزه چشم پزشكي پيشرفت هاي خوبي داشتيم به طوري كه تقريبا هيچ بيماري براي درمان بيماري هاي مربوط به چشم پزشكي به خارج از كشور نمي‌رود.به گزارش داروغذا، محمد نعيم اميني فرد در گفت‌وگو با ايسنا در تشريح جزئيات جلسه روز سه شنبه كميسيون بهداشت و درمان گفت:‌ در اين جلسه رئيس انجمن چشم پزشكي به همراه اعضاي هيأت مديره به ارائه گزارشي در مورد پيشرفت ها در حوزه چشم پزشكي و مشكلات اين انجمن پرداختند . مشكلاتي كه بعضا مانع ارتقاي وضعيت بهداشت،‌ درمان و پژوهش مي‌شود.

وي گزارش ارائه شده را مثبت ارزيابي كرد و افزود: در حال حاضر در حوزه چشم پزشكي جزو كشورهاي صاحب رتبه در سطح منطقه هستيم و با استفاده از آخرين تكنولوژي ها به حدي رسيده ايم كه معمولا بيمار براي درمان بيماري هاي مربوط به چشم خارج از كشور مراجعه نمي كند چون در داخل تمامي امكانات براي درمان وجود دارد.

اميني فرد در عين حال گفت كه با توجه به گزارش ارائه شده بايد خدمات پيشگيرانه در نقاط محروم ارتقاء يابد كه اين مستلزم تعامل بيشتر است. انجمن چشم پزشكي با وزارت بهداشت است.

سخنگوي كميسيون بهداشت و درمان همچنين به بررسي سه لايحه در اين كميسيون اشاره و اظهار كرد: اين سه لايحه به كميسيون بهداشت به عنوان كميسيون فرعي ارجاع شد . يكي از اين لوايح مربوط به اصلاح ماده 35 قانون خدمت وظيفه عمومي است. ماده 35 مربوط به مشمولاني است كه بعد از فراغت از تحصيل در دوره ديپلم در يكي از دانشگاه ها و موسسات آموزش عالي خارجي و داخلي پذيرفته شده اند كه به آن‌ها معافيت تحصيلي داده مي‌شود . در حال حاضر مسئولان نظام وظيفه مي خواهند قيد خارج از كشور را حذف كنند كه در صورت رخ دادن چنين اتفاقي كساني كه در خارج از كشور ادامه تحصيل مي دهند مشمول معافيت تحصيلي نمي شوند.

وي افزود: لايحه ديگر مربوط به تشكيل شوراي عالي ايمني حمل و نقل كشور با سازوكاري مشخص و با حضور نهادهاي مختلف است.

به گفته وي، لايحه ديگر مربوط به قانون دسترسي آزاد به شبكه حمل و نقل ريلي كشور است كه به استناد آن دولت موظف مي‌شود با استفاده از منابعي امكانات لازم را با وزارت راه براي امدادرساني در سوانح جاده اي اختصاص دهد.

سخنگوي كميسيون بهداشت و درمان در پايان گفت:‌ اين سه لايحه با حضور مسئولان مربوطه از وزارت راه و شهرسازي،‌ پليس راهور، هلال احمر و وزارت بهداشت مورد بررسي قرار گرفت كه قرار شد راي گيري نهايي در جلسه بعدي انجام شود.