سايت تفريحي سرگرمي خبري خودرو دانلود خبر پرداز : دستور رئيس جمهوري براي پرداخت بخشي از بدهي بيمه ها تا پايان سال
دوشنبه، 9 اسفند 1395 - 07:15 کد خبر:127471
وزيربهداشت، درمان و آموزش پزشكي گفت: با دستور رئيس جمهوري تا پايان سال حتما بخشي از بدهي بيمه‌ها به وزارت بهداشت پرداخت مي‌شود.


 

به گزارش داروغذا از ايرنا، سيدحسن هاشمي روزيكشنبه پس از نشست با جمعي از استانداران و روساي دانشگاه‌هاي علوم پزشكي كشور كه دركتابخانه مركزي دانشگاه علوم پزشكي ايران برگزارشد، افزود: براي نخستين بارتمام دستگاه هاي اجرايي، سازمان هاي مردم نهاد، خيريه هاي سلامت تحت عنوان مجمع ملي سلامت دور هم جمع شده بودند و اميدواريم كه از سال آينده نيز اين مجمع به طور مرتب برگزار شود چرا كه هدف آن مشاركت جمعي از سوي مردم، دولت و ساير اركان حكومت است.


وي افزود: درحاشيه مجمع ملي سلامت با تعدادي از استانداران و روساي دانشگاه هاي علوم پزشكي كشور و فعالان حوزه سلامت نشستي برگزار شد و در آن بر برگزاري مداوم شوراي سلامت استانها تاكيد كرديم.


وزيربهداشت با اشاره به تهيه اطلس بيماري هاي جمهوري اسلامي ايران و استان‌هاي كشور، گفت: در هر استان به طور دقيق بار بيماري ها و نوع آنها مشخص شده و استانداران نظرات خود را بيان كردند و تهيه و ابلاغ اين اطلس حتما در پيشگيري از بيماري ها كه مهمترين وظيفه ما است، موثر خواهد بود و اميدواريم كه بيشتر شاهد همكاري هاي بين بخشي در سطح ملي و استاني باشيم.


هاشمي با اشاره به تقديراستانداران ازاقدامات و عملكرد حوزه سلامت در دولت يازدهم، گفت: استانداران از آسيب ديدن طرح تحول سلامت به دليل عدم پرداخت مطالبات وزارت بهداشت ازسوي بيمه ها، ابراز نگراني مي كردند چرا كه عدم پرداخت مطالبات، موجب بروز نگراني‌هايي براي همكاران وزارت بهداشت و تامين كنندگان دارو و تجهيزات پزشكي شده است.


نشست استانداران با وزير بهداشت روزيكشنبه پس از برگزاري اولين مجمع ملي سلامت در دانشگاه علوم پزشكي ايران برگزار شد.