سايت تفريحي سرگرمي خبري خودرو دانلود خبر پرداز : راه‌اندازي پرتال دارويي به‌منظور كنترل و مصرف بهينه دارو
سه شنبه، 10 اسفند 1395 - 08:15 کد خبر:127523
دبير انجمن داروسازان تهران گفت: راه‌اندازي پرتال دارويي، واردات و توزيع دارو در بازار مصرف را كنترل مي‌كند و مكلف است تا قبل از ارائه دارو به بازار از اصالت آن مطمئن شود.


به گزارش سپيدآنلاين به نقل از باشگاه خبرنگاران، محمدرضا دري دبير انجمن داروسازان تهران با اشاره به اينكه راه‌اندازى پرتال دارويى گامي در جهت كنترل آمار مصرف دارو در كشور است، اظهار داشت: وجود اين پرتال سبب مي‌شود تا واردات و توزيع دارو كنترل شده و قبل از اين كه دارو به دست بيمار برسد از قاچاق يا تقلبي بودن آن مطلع شد.
وي افزود: اين پرتال كه در راستاي ارائه خدمات الكترونيك به مردم است، موجب مي‌شود تا شيوع بيماري‌ها در نقاط مختلف كشور با توجه به داروهاي تجويز شده و حتي پزشكاني كه بيش از حد دارو تجويز مي‌كنند، شناسايي شوند.
دري درخصوص تاييديه داروها تصريح كرد: شركت‌هاي وارداتي و توزيع كننده با استفاده از اين پرتال و ارسال كد اصالت مي‌توانند تاييديه داروها را مشاهده كنند تا در صورتي كه دارو از مبادي رسمي وارد نشده يا از اصالت لازم برخوردار نبود تهيه و خريداري نشود.
به گفته دبير انجمن داروسازان تهران الكترونيكي شدن فرآيند تهيه و توزيع و عرضه دارو به بيماران گام موثري در راستاي كنترل و مصرف بهينه داروست كه با اجرايي شدن آن و همچنين الكترونيكي شدن نسخ مي‌توان علاوه بر كاهش هزينه‌ها و اشتباهات محتمل كيفيت ارائه خدمات دارويي به بيماران را تا حد قابل توجهي افزايش داد.