سايت تفريحي سرگرمي خبري خودرو دانلود خبر پرداز : اروپايي‌ها از ايراني‌ها در بيمه‌كردن خدمات «طب سنتي» پيشي گرفتند
چهارشنبه، 11 اسفند 1395 - 07:00 کد خبر:127524
مشاور بين‌الملل دفتر طب سنتي از پوشش بيمه خدمات طب سنتي و مكمل كنار طب رايج در بسياري كشورهاي پيشرفته اروپايي خبر داد.


 

به گزارش داروغذا به نقل از خبرگزاري تسنيم، اميرهومن كاظمي به بيان وضعيت طب سنتي و مكمل و طب تلفيقي در كشورهاي مختلف دنيا و سياست‌هاي سازمان جهاني بهداشت در اين زمينه اظهار داشت: امروزه همه كشورهاي پيشرفته دنيا در حال قانون‌گذاري براي استفاده از ظرفيت‌هاي طب سنتي و مكمل كنار طب رايج هستند و در بسياري كشورهاي پيشرفته اروپايي، خدمات طب سنتي و مكمل كنار طب رايج ارائه مي‌شود و پوشش بيمه‌اي هم براي آنها وجود دارد.

وي با تأكيد بر اينكه طب سنتي و مكمل و طب تلفيقي مي‌تواند يكي از قابليت‌ها و توانمندي‌هاي سيستم سلامت كشور ما باشد كه هم علمي و هم اقتصادي است، افزود: در كشور ما اين قابليت وجود دارد كه يكي از پيشگامان ارائه خدمات طب سنتي و مكمل و طب تلفيقي در دنيا باشيم و مي‌توانيم در اين زمينه، به تمام كشورها به‌ويژه كشورهاي همسايه، در حوزه‌هاي مختلف آموزشي، پژوهشي و درماني، خدمات ارائه كنيم.

همچنين آرمان زرگران ــ مسئول كميته ثبت ملي و بين‌المللي مؤلفه‌هاي طب ايراني در يونسكو در دفتر طب سنتي نيز به ارائه توضيحاتي در خصوص وضعيت رشته داروسازي سنتي در ايران پرداخت و گفت: در ايران، رشته داروسازي سنتي، يك رشته دانشگاهي است كه با فارماكوگنوزي و ديگر رشته‌هاي گياهان دارويي تفاوت دارد.

وي با تأكيد بر اينكه اين رشته كاملاً منطبق با اصول علمي علم داروسازي است، افزود: در رشته داروسازي سنتي، تمام اصول علمي موجود در علم داروسازي كه براي توليد دارو به كار مي‌رود، رعايت مي‌شود.

گفتني است، در نشست تخصصي طب سنتي و گياهان دارويي در دومين كنگره بين‌المللي توسعه روابط اقتصادي در حوزه سلامت با محوريت كشورهاي اسلامي، دكتر محمدباقر رضايي، رييس هيئت‌مديره انجمن علمي گياهان دارويي و معاون وزير بهداشت اندونزي و قائم‌مقام وزير بهداشت نيجر نيز حضور داشتند.