سايت تفريحي سرگرمي خبري خودرو دانلود خبر پرداز : ابعادي تازه از نسخه‌هاي چندميلياردي/ پزشكي كه 37 ميليارد تومان نسخه نوشت
چهارشنبه، 11 اسفند 1395 - 07:50 کد خبر:127555
درحالي كه اين روزها بحث نسخ ميلياردي پزشكان داغ شده، معاون رفاه اجتماعي وزير رفاه به ابعاد تازه تري از اين ماجرا پرداخته است.


 

به گزارش داروغذا، دكتر احمد ميدري در گفت‌وگو با ايسنا، در واكنش به انتشار خبري مبني بر نسخه پيچي شش ميليارد توماني يك پزشك عمومي، اظهار كرد: ما آمارهاي بالاتر از اين رقم را در نسخ تعدادي از پزشكان داريم؛ پزشكي داشتيم كه طي حدود يك سال 37 ميليارد تومان براي ما هزينه‌تراشي كرده و نسخه نوشته است.

معاون رفاه اجتماعي وزارت كار و رفاه اجتماعي در پاسخ به اين پرسش كه مسئوليت نظارت بر نسخ بر عهده كيست، گفت: وزارت بهداشت حدمجازها را تعريف نكرده است. ما شماره نظام پزشكي و نسخه هايي كه پزشك نوشته است را داريم و به بيمه‌ها داده ايم. اطلاعات كامل داروهاي تفاهم‌نامه‌اي هم مشخص است. بيمه ها كارنامه‌اي به پزشك مي دهند و اگر مقادير بالايي دارو در نسخ نوشته باشد بايد برود و توضيح بدهد.

ميدري در خاتمه افزود: بيش از يكسال است كه سامانه جامع رفاهي در حال جمع آوري اطلاعات است و قبلا امكان چنين تحليل‌هايي كمتر وجود داشت اما اكنون در صدد تقويت نظارت‌ها و رصد دقيق‌تر هستيم تا جلوي سوءاستفاده‌هاي احتمالي و هدررفت منابع را بگيريم.