سايت تفريحي سرگرمي خبري خودرو دانلود خبر پرداز : استفاده از چاي داغ، آمار مبتلايان به سرطان مري را افزايش مي‌دهد
جمعه، 20 اسفند 1395 - 21:37 کد خبر:127612
معاون وزير بهداشت گفت: استفاده از چاي داغ، آمار مبتلايان به سرطان مري را افزايش مي دهد.


به گزارشداروغذا به نقل از ايسنا، همايش سرطان مري با حضور دانشجويان، رزيدنت ها، متخصصان و اساتيد برجسته كشور و شهرستان بابل با محوريت بررسي راه هاي شناخت و درمان اين بيماري با حضور معاون تحقيقات و فناوري اطلاعات وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي برگزار شد.

رضا ملك زاده معاون وزارت بهداشت در اين همايش با بيان اينكه سرطان مري از جمله بيماري هاي شايع در كشورهاي در حال توسعه است، اظهار كرد: در سال، ۳۳۵هزار نفر به خاطر ابتلا به سرطان مري در جهان جان خود را از دست مي دهند كه ۹۰درصد از اين ميزان سهم كشورهاي ضعيف و در حال توسعه است.

وي با اشاره بر اينكه اين نوع از سرطان بيشتر در ميان مردان ديده مي شود، خاطرنشان كرد: تنها در ايران و چين در جهان، زنان سهم بيشتري از مردان درباره ابتلا به اين بيماري دارند.

معاون تحقيقات و فناوري وزارت بهداشت با ابراز نگراني از افزايش آمار سرطان مري در شمال كشور، تصريح كرد: در دهه ۷۰ميلادي در دانشكده بهداشت دانشگاه تهران، مطالعاتي انجام و آماري گزارش شد كه شيوع سرطان مري در استان گلستان در بين مردان 165 و در زنان ۱۹۵نفر در صدهزار نفر بوده است كه اين آمار نگران كننده بود.

ملك زاده با بيان اينكه در گلستان نيز از غرب به شرق استان اين ميزان تفاوت دارد، افزود: پزشكان با بررسي هاي بيشتر متوجه شدند كه از غرب به شرق، آمار ابتلا به سرطان مري كاهش پيدا مي كند.

وي همچنين افزايش سرطان كلون روده بزرگ و پايين آمدن سرطان مري نسبت به دهه هاي قبل را نشان از تغيير سبك زندگي دانست و گفت: در كشور آمريكا از سال ۱۹۳۰ به بعد سرطان بدون هيچ برنامه ريزي كاهش پيدا كرد كه بعدها با تحقيقات انجام شده متوجه شدند با اضافه شدن يخچال،  رشد آمار سرطان با كاهش روبه رو بوده است.

معاون تحقيقات و فناوري اطلاعات وزارت بهداشت با اشاره به اينكه استفاده از چاي داغ در ميان مردم گلستان فراوان است و اين امر از عوامل اصلي شيوع سرطان مري به حساب مي‌آيد، خاطرنشان كرد: در گذشته استفاده از چاي داغ در ميان مردم گلستان مرسوم بوده كه اين امر يكي از دلايل ابتلا به سرطان است همچنين هر غذاي داغ ديگري نيز اين احتمال را افزايش مي‌دهد.

ملك زاده از عوامل ايجاد سرطان مري به نداشتن يخچال، استفاده نكردن از غذاي مناسب، آب بهداشتي و استفاده از غذاهاي داغ اشاره و تصريح كرد: استفاده از مواد مخدر مانند ترياك مي تواند خطر ابتلا به بيماري سرطان مري را تا دو برابر افزايش دهد.

وي افزود: نداشتن بهداشت دهان و دندان و استفاده از آب انبار نيز از عوامل مهم ايجاد اين بيماري است.

ملك زاده با اشاره به اينكه چاي با گرماي بيش از ۷۰ درجه مي تواند بافت مري را با مشكلات فراوان رو به رو كند، گفت: مردم با تغيير رژيم غذايي خود و نخوردن نوشيدني هاي داغ مي توانند در جلوگيري از ايجاد اين بيماري نقش موثري داشته باشند.

در پايان اين مراسم با حضور معاون وزير و به مناسبت هفته منابع طبيعي، نهال نارنج در حياط بيمارستان روحاني كاشته شد.