سايت تفريحي سرگرمي خبري خودرو دانلود خبر پرداز : قيمت نفت ۱ درصد جهش كرد
دوشنبه، 23 بهمن 1396 - 11:14 کد خبر:131616
روز دوشنبه درحالي‌كه بازارهاي سهام آسيايي پس از روزها تلاطم بالاخره سرپا ايستادند، قيمت نفت ۱ درصد رشد كرد تا بخشي از ضررهاي شديد هفته گذشته خود را جبران كند.


به گزارش خبرنگار مهر به نقل از رويترز، روز دوشنبه درحالي‌كه بازارهاي سهام آسيايي پس از روزها تلاطم بالاخره سرپا ايستادند، قيمت نفت ۱ درصد رشد كرد تا بخشي از ضررهاي شديد هفته گذشته خود را جبران كند.

هرچند عامل نگران‌كننده‌اي كه همچنان بر بازار نفت سايه افكنده است، افزايش توليد ايالات متحده است.

در معاملات امروز در ساعت ۹:۳۰ به وقت تهران قيمت نفت خام برنت، شاخص بين‌المللي قيمت نفت، ۶۳.۴۲ دلار براي هر بشكه بود كه نسبت به قيمت بسته شده روز جمعه خود، ۶۳ سنت يا ۱ درصد بالاتر آمده بود.

قيمت نفت خام نيمه‌سنگين تگزاس غرب آمريكا، دابليوتي‌آي، به ۵۹.۸۳ دلار رسيد كه ۱ درصد نسبت به قيمت بسته شده قبلي جهش كرده بود.

اين تقويت قيمت‌ها درحالي اتفاق مي‌افتند كه هفته گذشته با تلاطم بازار سهام، قيمت نفت خام با شديدترين سقوط خود در ۲ سال اخير روبرو شده بود.

گرگ مك‌كنا، استراتژيست ارشد بازار در شركت كارگزاران آكسي‌تريدر، مي‌گويد: جهش در سهام آمريكايي به معناي آن است كه قيمت نفت هم مي‌تواند تا حدي بهبود يابد.

اما بازارهاي نفت همچنان با اوج گرفتن توليد آمريكا روبرو هستند كه از ۱۰ ميليون بشكه فراتر رفته است و از توليد عربستان سعودي كه برترين صادركننده نفت است سبقت گرفته است و به قلمرو توليد بزرگترين توليدكننده جهان يعني روسيه، نزديك شده است.

نشانه‌هاي قدرتمندي از اين وجود دارند كه توليد نفت آمريكا از اين هم فراتر خواهد رفت.

طبق اعلام شركت خدمات انرژي بيكر هيوگز، وابسته به جنرال‌الكتريك، اين هفته شركت‌هاي آمريكايي ۲۶ حلقه چاه جديد را به تعداد چاه‌هاي تحت حفاري خود اضافه كردند و تعداد كل چاه‌هاي فعال را به ۷۹۱ حلقه رساندند كه اين بيشترين تعداد از آوريل ۲۰۱۵ تا كنون است.