سايت تفريحي سرگرمي خبري خودرو دانلود خبر پرداز : هشدار درباره سوءاستفاده بعضي برنامه‌هاي موبايلي
شنبه، 28 بهمن 1396 - 10:59 کد خبر:131662
امروزه گوشي‌هاي هوشمند علي‌رغم پيچيدگي‌ها و بعضا قيمت‌هاي بالايي كه دارند تنها بستري براي پردازش اپليكيشن‌هاي مختلفي هستند كه برروي آنها نصب مي‌شود؛ اين مساله اهميت توجه به امنيت برنامه‌هايي كه نصب مي‌كنيم را مشخص مي‌كند.


به گزارش ايسنا، نياز كاربران به اينترنت در عصر حاضر، به موضوعي مهم و اساسي در زندگي روزمره افراد تبديل شده و اكثر كاربران اينترنتي مسائل مربوط به زندگي خود را با اين فن‌آوري حل و فصل مي‌كنند. ارتباط با رسانه اينترنت از طرق مختلفي همچون (رايانه، لپ‌تاب، تبلت و گوشي‌هاي تلفن همراه و...) صورت مي‌گيرد كه برروي هر يك از اين تجهيزات نرم‌افزارهاي خاصي نصب شده است.

اما اخيرا در برخي از كانال‌ها ادعاهايي مبني بر ناامن و يا بدافزار بودن برخي از اپليكيشن‌ها مطرح شده است؛ امري كه حتي درصورت واقعي بودن، مي‌توانيد با در نظر گرفتن اصولي ساده آن تهديدها را برطرف كنيد.

برخي كاربران به دليل ناآگاهي يا شناخت لازم از فروشگاه‌هاي اينترنتي معتبر، نرم‌افزارهايي را دانلود و برروي تجهيزات هوشمند خود نصب مي‌كنند و اين در حاليست كه اين برنامه‌ها مي‌توانند به انواع بدافزارها آلوده بوده و اطلاعات مهم شما مانند رمزهاي عبور، تراكنش‌هاي بانكي و... را مورد دستبرد قرار دهند.

كاربران بايد هنگام نصب اپليكيشن‌ها مراقب دسترسي‌هايي كه نرم‌افزار موقع نصب از آنها مي‌گيرد، باشند؛ دسترسي‌هايي مانند دسترسي به گالري تلفن همراه، دسترسي به حافظه جانبي،   آپديت كردن اپليكيشن جهت استفاده از امكانات بيشتر آن، دسترسي به ايميل، دسترسي به دفترچه تلفن و ...؛ بنابر گزارش مركز اطلاع رساني پليس فضاي توليد و تبادل اطلاعات (فتا)، در اين راستا لازم است تا كاربران اسمارت فون‌ها به منظور ارتقاء امنيت در دستگاه‌هاي خود نكات زير را در نظر بگيرند:

_  همواره براي تلفن همراه خود از سيستم‌هاي رمزنگاري مناسب استفاده كنند.
 
– استفاده از آخرين نسخه آنتي‌ويروس مناسب و به‌روز شده براي تلفن همراه.


 _  هميشه و در همه حال فاويروال‌ها و آنتي‌ويروس خود را در حالت فعال قرار دهند.
 
_ از فروشگاه‌هاي معتبر و بنام جهت دانلود اپليكيشن‌هاي مورد نياز خود استفاده كنند.
 
_  عدم دانلود برنامه‌هايي كه در شبكه‌هاي اجتماعي توسط افراد ناشناس به شما پيشنهاد مي‌شود.
 

به نظر مي‌رسد با رعايت نكات بالا بويژه رعايت دانلود اپليكيشن‌ها، از طريق فروشگاه‌هاي اينترنتي معروف و معتبر تا حدودي زيادي بتوان اين مساله امنيتي را برطرف كرد؛ هرچند به روزرساني آنتي‌ويروس ها هم هميشه يكي از بهترين گزينه‌ها براي حفظ سلامت دستگاه‌هاي ديجيتالي بوده است.