سايت تفريحي سرگرمي خبري خودرو دانلود خبر پرداز : توليد محصولات جديد و افزايش كيفيت در راستاي حمايت از كالاي ايراني
پنجشنبه، 9 فروردین 1397 - 05:31 کد خبر:132007
مدير عامل گروه خودروسازي سايپا معتقد است نامگذاري سال ۹۷ از سوي مقام معظم رهبري به عنوان سال «حمايت از كالاي ايراني»مسئوليت توليد كنندگان داخلي را بيش از پيش سنگين تر كرده است.


به گزارش خبرگزاري مهر به نقل از سايپا نيوز محسن جهرودي گفت: نام‌گذاري اين سال به‌ عنوان حمايت از كالاي ايراني، راهبرد مشخصي براي مردم و مسئولان است تا در راستاي تحقق شعار سال تلاش مضاعفي داشته باشند. بدون شك حمايت از كالاي ايراني و توليدات داخلي يكي از مهمترين راهبردهاي برون رفت از مشكلات فعلي است و اگر در سنوات گذشته به اين موضوع با جديت بيشتري توجه مي شد امروز شاهد برخي مشكلات اقتصادي در كشور نبوديم.

به گفته وي شرط لازم تحقق شعار سال، افزايش توليد، ارتقاء كيفيت محصولات و توجه جدي به خواست و نياز جامعه است، زيرا در غير اين صورت اين راهبرد به اهداف اصلي خود نخواهد رسيد.

مديرعامل گروه سايپا اضافه كرد: خودروسازي به عنوان مهم ترين تجسم توليد داخل بايد در سال ٩٧ تلاش بيشتري كند تا ضمن توليد محصولات بهتر و باكيفيت تر، اشتياق مردم به استفاده از كالاي ايراني را افزايش دهد.

جهرودي با بيان اينكه توليدكنندگان نيز بايد از فرصت شعار سال براي كيفي سازي توليداتشان استفاده كنند، افزود: سازندگان داخلي بايد با ارتقاء كيفيت محصولات و رقابت پذيري، بستر لازم براي خريد كالاهاي ايراني را مهيا كرده و زمينه صدور كالاهاي ايراني را به خارج از مرزها فراهم كنند.

مديرعامل گروه خودروسازي سايپا با اشاره به توصيه رهبر معظم انقلاب مبني بر پرهيز از شعار زدگي، ادامه داد: تلاش خواهيم كرد با ادامه اقدام عملي و كارمحوري در سايپا، هم كيفيت محصولات فعلي را ارتقا دهيم و هم خودروهاي جديدتر و متنوع تري را براي جلب حمايت مشتريان عرضه كنيم. به نظر مي رسد حمايت تبليغاتي و فرهنگي رسانه ها و دستگاههاي متولي از شعار «حمايت از كالاي ايراني» تدوين قوانين و مقررات لازم از جمله ارائه بسته هاي حمايتي و تشويقي براي توليدات بهتر و باكيفيت تر و ايجاد بستر مناسب براي حمايت از توليد كنندگان داخلي در كنار توليدات با كيفيت لازمه تحقق شعار سال باشد