سايت تفريحي سرگرمي خبري خودرو دانلود خبر پرداز : موتورسيكلت‌سازان از دولت مهلت خواستند
یکشنبه، 2 اردیبهشت 1397 - 11:19 کد خبر:132013
با توجه به توقف توليد موتورسيكلت‌هاي بدون استاندارد يورو ۴ بر اساس مصوبه هيئت دولت از ابتداي سال جاري، انجمن صنعت موتورسيكلت ايران از دولت درخواست كرده است تا فرصتي ۱۰ ماهه براي توليد موتورسيكلت‌هايي با استاندارد يورو ۴ به توليدكنندگان داده شود.


به گزارش ايسنا، وزارت صنعت، معدن و تجارت- پس از درخواست موتورسيكلت‌سازان به منظور ارائه فرصتي ۱۰ ماهه براي توليد موتورسيكلت بر اساس استاندارد يورو ۴، درخواستي را به سازمان حفاظت محيط زيست ارجاع داده تا بر اساس آن تا ابتداي دي‌ماه سال جاري به واحدهاي توليدي زمان داده شود كه بتوانند توليدات خود را با مطابق با استاندارد يورو ۴ روانه بازار كنند. تقاضايي كه جهت اجرا در صورت موافقت سازمان حفاظت محيط زيست، نيازمند موافقت و تصويب در هيئت دولت است؛ چرا كه به دليل اجراي اين مصوبه از ابتداي سال جاري، هيچ موتورسيكلتي با استاندارد يورو ۴ توليد نشده است و تمامي توليدكنندگان تا مشخص شدن نتيجه نهايي دست نگه‌داشته‌اند.

ابوالفضل حجازي- عضو هيات رئيسه انجمن صنعت موتورسيكلت ايران- در ارتباط با مصوبه هيات دولت مبني بر اينكه از ابتداي سال جاري تنها توليد موتورسيكلت با استاندارد يورو ۴ مجاز است، به ايسنا گفت: بايد صراحتا اعلام كرد كه در حال حاضر امكان توليد موتورسيكلت در كشور بر اساس استاندارد يورو ۴ توسط توليدكنندگان داخلي وجود ندارد و  انجمن صنعت موتورسيكلت ايران خواستار ارائه مهلتي تا ابتداي دي ماه سال جاري در اين خصوص شده است.

وي ادامه داد: شركت‌هاي توليدكننده موتورسيكلت در حال حاضر توانايي توليد محصولاتي با استاندارد يورو ۴ را ندارند و مسئولاني كه چنين تصميمي را اتخاذ كرده‌اند، بايد بدانند با چنين رويكردي صنعت موتورسيكلت از بين مي‌رود و صد در صد توليد داخل به واردات تبديل خواهد شد. با توجه به اينكه ENGINE موتورسيكلت‌هاي انژكتوري از كشورهاي چين و هندوستان به ايران وارد مي‌شود، بنابراين از آن‌ها درخواست كرده‌ايم كه امكان و شرايط توليد موتورسيكلت با استاندارد يورو ۴ را تا ابتداي دي ماه سال جاري در ايران فراهم كنند.

حجازي با انتقاد از اينكه در حال حاضر شرايط تامين سوخت يورو ۴ در سراسر كشور مهيا نيست، يادآور شد: موتورسيكلت‌هايي با استاندارد يورو ۴ نيازمند سوخت يورو ۴ نيز هستند و اگر سوخت استفاده شده در آن‌ها يورو ۴ نباشد، بنزين وارد شده به موتورسيكلت انژكتور را دچار مشكل مي‌كند. حال جالب اينكه تنها برخي از پمپ بنزين‌ها سوخت يورو ۴ دارند و در شهرهاي كوچك اين سوخت وجود ندارد.

عضو هيات رئيسه انجمن صنعت موتورسيكلت ايران با بيان اينكه درخواست اين انجمن براي ارائه مهلت تا دي ماه سال جاري جهت توليد موتورسيكلت‌هايي با استاندارد يورو ۴ به سازمان حفاظت محيط زيست ارسال شده است، بيان كرد: اجراي اين درخواست نيازمند موافقت هيات دولت است و درخواست انجمن در حال حاضر به سازمان حفاظت محيط زيست ارجاع شده است.

حجازي با تاكيد بر اينكه اگر با درخواست انجمن صنعت موتورسيكلت ايران در ارتباط با ارائه مهلت جهت توليد موتورسيكلت‌هايي با استاندارد يورو ۴ موافقت نشود، صنعت موتورسيكلت براي هميشه تعطيل خواهد شد، گفت: از ابتداي سال گذشته تصميم بر اين شد تا توليد موتورسيكلت‌هاي كاربراتوري متوقف و تنها موتورسيكلت‌هاي انژكتوري توليد شود.

وي ادامه داد: حال پس از گذشت يك سال بلافاصله تصميم بر توليد موتورسيكلت‌هايي با استاندارد يورو ۴ شده است و با توجه به اينكه توليدكنندگان به سختي توانستند موتورسيكلت‌هاي انژكتوري را جايگزين موتورسيكلت‌هاي كاربراتوري كنند، اجازه نفس كشيدن به آن‌ها داده نشده و بايد موتورسيكلت‌هاي با استاندارد يورو ۴ را جايگزين موتورسيكلت‌هاي انژكتوري كنند.

عضو هيات رئيسه انجمن صنعت موتورسيكلت ايران با اعلام اينكه از ابتداي سال ۱۳۹۷ با توجه به مصوبه دولت مبني بر توليد موتورسيكلت بر اساس استاندارد يورو ۴، صنعت موتورسيكلت به صورت كلي در خواب فرو رفته است و توليدي وجود ندارد، خاطرنشان كرد: با توجه به اين مصوبه دولت و توانمند نبودن موتورسيكلت‌سازان در ارتباط با توليد موتورسيكلت‌هايي با استاندارد يورو ۴ خط توليد كليه موتورسيكلت‌ها در كشور متوقف شده و از ابتداي سال جاري توليدي صورت نمي‌گيرد.

وي با اشاره به اينكه شرايط براي صنعت موتورسيكلت به گونه‌اي پيش رفته كه واحدهاي توليدي يكي پس از ديگري در حال تعطيل شدن هستند، گفت: با ادامه اين رويه توليد داخلي جاي خود را به واردات خواهد داد؛ چرا كه سخت شدن مسير توليد موجب رونق بخش واردات است.

حجازي در پاسخ به اينكه مصوبه دولت مبني بر توليد موتورسيكلت بر اساس استاندارد يورو ۴ از ابتداي سال ۱۳۹۷ تصميمي است كه دولت در سال ۱۳۹۳ اتخاذ كرد و به چه دليلي موتورسيكلت‌سازان از آن زمان تاكنون در راستاي بروز رساني توليدات خود حركت نكرده‌اند، تصريح كرد: ما در همان زمان نيز اعتراض خود را اعلام كرديم. قطعا بايد بر اساس توان توليد تصميم‌گيري كرد. متاسفانه در كشور ما نه تنها از توليد حمايت نمي‌شود، بلكه تسهيلات نيز در اختيار توليدكنندگان قرار نمي‌گيرد تا بتوانند شرايط بهتري را داشته باشند.

عضو هيات رئيسه انجمن صنعت موتورسيكلت ايران، ادامه داد: توليد كشور به دليل قوانين دست و پاگير فلج شده است و قاچاقچيان با دور زدن قوانين مسير راحت‌تري را براي درآمدزايي در بخش‌هاي مختلف طي مي‌كنند. با چنين شرايطي نمي‌توان با كالاهاي وارداتي رقابت كرد و قطعا توليد داخل دچار آسيب شده است.

وي همچنين با بيان اينكه موضوع توقف خط توليد موتورسيكلت‌هاي كاربراتوري از ابتداي سال ۱۳۹۶ بايد تنها در ارتباط با كلان‌شهرها به مرحله اجرا درمي‌آمد، بيان كرد: شهرهاي كوچك و روستاها آلايندگي بالايي ندارند و امكانات لازم براي تعمير موتورسيكلت‌هاي انژكتوري در بسياري از روستاها فراهم نيست.

حجازي ادامه داد: ما اعتقاد داريم كه بايد تصميم مربوطه در ارتباط با توقف خط توليد موتورسيكلت‌هاي كاربراتوري از ابتداي سال ۱۳۹۶ و جايگزين شدن موتورسيكلت‌هاي انژكتوري در كلانشهرها به دليل آلايندگي بالا اجرايي مي‌شد و روستاها و شهرهاي كوچك از اين قضيه مستثني مي‌شدند.

به گزارش ايسنا، از ابتداي سال ۱۳۹۶ توليد موتورسيكلت‌هاي كاربراتوري متوقف شد و در طول سال گذشته موتورسيكلت‌هاي عرضه شده به بازار با موتور انژكتوري توليد شد. علت اين تصميم كاهش ميزان آلايندگي بيش از حد موتورسيكلت‌هاي كاربراتوري بود تا با توليد موتورسيكلت‌هاي انژكتوري بتوان از آلودگي هر چه بيشتر هوا به ويژه در پايتخت جلوگيري كرد. حال پس از اجراي اين تصميم در سال گذشته از ابتداي سال جاري و بر اساس مصوبه هيئت دولت تنها موتورسيكلت‌هايي را مي‌توان توليد و روانه بازار كرد كه از استاندارد يورو ۴ برخوردار باشند.

موتورسيكلت‌سازان به تازگي برنامه‌اي از سازمان حفاظت محيط زيست درخواست كرده‌اند تا فرصتي به آنها تا ابتداي دي ماه سال جاري داده شود كه توليدات خود را بر اساس استاندارد يورو ۴ تطبيق دهند و محصولاتشان را بر اساس استاندارد روز اتحاديه اروپا عرضه كنند. اين درخواست در صورت موافقت سازمان حفاظت محيط زيست به هيات دولت ارسال خواهد شد تا در ارتباط با آن تعيين تكليف شود.