سايت تفريحي سرگرمي خبري خودرو دانلود خبر پرداز : كارت بازرگاني اختصاصيِ تجار مي‌شود
چهارشنبه، 5 اردیبهشت 1397 - 11:06 کد خبر:132051
مدير كل حقوقي ستاد مبارزه با قاچاق كالا و ارز گفت بر اساس لايحه جديد مبارزه با قاچاق كالا و ارز امكان صدور كارت بازرگاني براي افراد غير تاجر به دليل رتبه سنجي اقتصادي وجود ندارد.


به گزارش خبرگزاري تسنيم، سيد علي معصومي مدير كل حقوقي ستاد مبارزه با قاچاق كالا و ارز در برنامه گفت‌وگوي ويژه خبري سيما گفت: رويكرد اين ستاد پيشگيري از قاچاق كالا و ارز با مشاركت مردم و تجربيات فعالان بخش‌هاي مختلف اقتصادي است.

وي با اشاره به لايحه جديد مبارزه با قاچاق كالا و ارز افزود: ضمانت اجراي كارت‌هاي بازرگاني يك بار مصرف و مجازات براي انتقال دهنده، گيرنده و ضبط كالا‌هاي وارد شده از اين طريق در لايحه جديد مبارزه با قاچاق كالا و ارز پيش بيني شده است.

معصومي گفت: بر اساس لايحه جديد امكان صدور كارت بازرگاني براي افراد غير تاجر به دليل رتبه سنجي اقتصادي وجود ندارد.

مدير كل حقوقي ستاد مبارزه با قاچاق كالا و ارز افزود: راه اندازي سامانه‌هاي پيش بيني شده در قانون مبارزه با قاچاق كالا و ارز و ايجاد 40 سامانه زير مجموعه اين سامانه‌ها زمانبر است.
وي گفت: برخي از اين سامانه‌ها ايجاد شده است و در راه اندازي برخي ديگر از برنامه عقب هستيم.

معصومي افزود: بر اساس آيين نامه هيات وزيران كالا‌هاي قاچاق ضبط شده يا بايد براي بازگشت ارز صادر يا امحاء يا در صورت لطمه نزدن به توليد داخلي توزيع محدود شوند، اما تاكنون دولت هيچ مجوزي براي توزيع اين كالا‌ها در داخل نداده است.