سايت تفريحي سرگرمي خبري خودرو دانلود خبر پرداز : قيمتها با رقابت پايين مي‌آيد نه با سيستم تعزيراتي
یکشنبه، 9 اردیبهشت 1397 - 15:56 کد خبر:132062
وزير راه و شهرسازي با بيان اينكه آزادسازي قيمت ها در سايه رقابت اجرا مي شود، گفت: قيمت ها با رقابت كنترل مي شود و سيستم تعزيراتي ديگر كارآمد نيست.


به گزارش خبرنگار مهر، عباس آخوندي در حاشيه نشست هم انديشي تشكل‌هاي بخش خصوصي حوزه راه و مسكن با مسئولان ارشد وزارت راه و شهرسازي در جمع خبرنگاران گفت: امروز جلسه اي با تشكل هاي حمل و نقلي و حوزه مسكن داشتيم كه جلسه خوبي بود و حرفه‌ورزان مختلف مسائل را در حوزه هاي حمل و نقل و مسكن و شهرسازي مطرح كردند؛ در اين ميان با توجه به مبنايي كه ما داريم، موضوع اين هم انديشي بحث و بررسي بزرگ شدن نقش بخش خصوصي در فعاليت هاي اقتصادي است.

وي ادامه داد: منظور از بزرگ شدن لزوما اندازه اقتصادي شركت ها نيست، بلكه اين بخش در فرآيند تصميم سازي شراكت داده شود.

وزير راه و شهرسازي با تاكيد بر اينكه بايد به حاكميت قانون احترام بگذاريم، گفت: بحث ديگر در اين زمينه، تجاري سازي فعاليت‌ها است. سياست يارانه شكست خورده است، منظور من از خصوصي سازي، تجاري سازي است؛ به اين معنا كه بايد عرضه كننده كالا و خدمت، قيمت را بهينه كند و آن را در بازار آزاد به فروش برساند. به تمام معاونت هاي وزارت راه و شهرسازي دستور داديم تا فرآيند تجاري سازي را بررسي كنند.

وي درباره آزادسازي قيمت ها گفت: در برابر آزادسازي مقاومت زيادي شده است؛ يكي از مقاومت‌كنندگان نيز همين صدا و سيمايي ها هستند كه سريعا در بحث آزادسازي، بدل آن را پياده مي كنند؛ بنابراين نمي شود بگوييم كه بايد خصوصي انجام شود ولي آزادسازي را ناديده گرفت.

آخوندي اظهار داشت: بحث ديگري كه براي من مهم است، بحث رقابت است. با رقابت، قيمت ها پايين مي آيد نه با سيستم تعزيراتي. ما به رقابت اعتقاد داريم.

وزير راه و شهرسازي يكي از مهمترين حوزه هاي اين وزارت را پيگيري موضوع ريلي عنوان و تصريح كرد: در حوزه ريلي بحث اتصال شبكه هاي ريلي موجود به چشمه هاي بار را پيگيري كرده ايم. بحث ديگر رفع گلوگاه هاي ما در محدوديت شبكه است كه در حال ۲، ۳ و يا ۴ خطه شدن هستند. همچنين اساسنامه شركت حمل و نقل حومه اي را به هيات وزيران تقديم كرده ايم.