سايت تفريحي سرگرمي خبري خودرو دانلود خبر پرداز : آخرين تصميمات درباره انتقال پايتخت
سه شنبه، 29 مرداد 1392 - 07:38 کد خبر:16184
سخنگوي كميسيون شوراها و امور داخلي مجلس با بيان اينكه بررسي طرح انتقال پايتخت در مجلس به پايان رسيده است، گفت: طرح انتقال پايتخت به شوراي عالي انتقال پايتخت منتقل شده و پس از بررسي اين شورا طرح به صحن علني مجلس فرستاده خواهد شد.


دخيل عباس زارع‌زاده مهريزي در گفت ‌وگو با خبرنگار اجتماعي خبرگزاري خانه ملت در توضيح پيشينه طرح انتقال پايتخت تصريح كرد: از زمان رياست جمهوري آقاي هاشمي رفسنجاني بحث كمبود ظرفيت تهران براي تحمل بار جمعيتي تحميل شده به اين شهر مطرح بود به طوريكه دغدغه اين مشكل در كشور بسيار زياد شد، اين موضوع وقتي پيچيده‌تر و با اهميت‌تر شد كه معضل ترافيك شدت گرفت و مسئولان كشوري را با معضلي به نام ازدحام جمعيت در پايتخت آشنا كرد.

نماينده مردم ابركوه، بافق، بهاباد، خاتم و مهريز در مجلس شوراي اسلامي، ادامه داد: هم‌اكنون هزينه اداره كلانشهر تهران بسيار بالا رفته و رقابت جمعيت و پول در اين شهر وضعيت معيشت مردم را با مشكل روبرو كرده كه هر چه زودتر بايد تهران را از اين مخمصه نجات داد.

وي درباره تصميمات مجلس در اين زمينه، يادآور شد: يكي از پيشنهادات اصلي در طرح انتقال پايتخت، انتقال وزارتخانه‌ها بر اساس تخصص خود به محل‌هايي كاربردي بود تا بتوانند در آن مكان‌ها عملكرد بهتري داشته باشند و جلسات خود را در صورت لزوم با نهاد‌هاي ديگر با ويدئو كنفرانس برگزار كنند.

زارع‌زاده افزود: بحث ديگر در اين طرح تشكيل يك دولت شهر در اطراف تهران براي انتقال نهاد‌هاي دولتي به اين مكان است كه در كميسيون شوراها و امور داخلي مجلس مورد بررسي قرار گرفته و به تصويب رسيد.

سخنگوي كميسيون شوراها و امور داخلي مجلس شوراي اسلامي، تاكيد كرد: پس از بررسي‌هاي صورت گرفته توسط اين كميسيون طرح به دست شوراي عالي انتقال پايتخت كه شامل صاحب‌نظران و كارشناسان سه قوه بوده سپرده شد كه پس از تصميم‌سازي توسط آن شورا طرح به كميسيون باز مي‌گردد و در دستور كار صحن علني مجلس قرار مي‌گيرد.