سايت تفريحي سرگرمي خبري خودرو دانلود خبر پرداز : ادامه كشمكش خودرويي
سه شنبه، 29 مرداد 1392 - 08:22 کد خبر:16192
عضو شوراي رقابت با اشاره به اينكه شوراي رقابت شوراي رقابت تعهدي در رابطه با ابلاغ مكانيزم قيمت گذاري خودرو به سازمان حمايت ندارد، گفت: بر اساس قانون دستورالعمل قيمت گذاري خودرو مستقيما به خودروسازان ابلاغ مي شود.


مددي در گفت و گو با خبرنگار اقتصادي خبرگزاري خانه ملت در واكنش به اظهارات رييس سازمان حمايت مبني بر تعيين قيمت خودرواز سوي شوراي رقابت مورد تاييد نيست  با اشاره به اينكه شوراي رقابت يك نهاد فراقوه اي است و وظيفه اي در چارچوب قانون اساسي دارد، تصريح كرد: اين شورا طبق قانون اساسي اقدام به تعيين دستورالعمل قيمت گذاري خودرو كرده است.

نماينده مردم ميانه در مجلس شوراي اسلامي افزود: بر اساس قانون دستورالعمل قيمت گذاري خودرو به بنگاه هاي مربوطه ابلاغ مي شود به عنوان مثال دستورالعمل قيمت گذاري خودرو مستقيما به خودروسازان ابلاغ مي شود نه به سازمان حمايت از مصرف كننده و توليد كننده.

وي با اشاره به اينكه شوراي رقابت تعهدي در رابطه با ابلاغ مكانيزم قيمت گذاري به سازمان حمايت ندارد، ادامه داد: چاچوب و وظايف شوراي رقابت در اصل 44 قانون اساسي  تعيين شده.

مددي همچنين ادامه داد: در دولت قبل آقاي احمدي نژاد اعلام كرد كه قيمت گذاري خودرو بايد از سوي شوراي رقابت تهيه شود.

عضو كميسيون اقتصادي مجلس با بيان اينكه توليد خودرو در ايران انحصاري است، گفت: شوراي رقابت نيز در تعيين دستورالعمل قيمت گذاري كالاهاي انحصاري ورود مي كند.

اين نماينده مردم در مجلس نهم ادامه داد:ما با نظرخواهي از كارشناسان خبره صنعت خودرو مكانيزم قيمت گذاري خودر را تعيين كرديم به طوري كه حتي كارشناسان رسمي خودروسازان در جلسات شوراي رقابت حاضرشدند و در نهايت يك دستورالعمل معقول كارشناسانه با در نظر گرفتن منافع مردم و خودروسازان تعيين شد.

وي با اشاره به اينكه رفتار شوراي رقابت قانوني و علمي است، تصريح كرد: هيچ راهي جز تبعيت سازمان حمايت از اين دستورالعمل وجود ندارد.

عضو شوراي رقابت يادآور شد: شوراي رقابت دستورالعمل را به سازمان حمايت ابلاغ نمي كند و اين دستورالعمل مورد قبول تمام كارشناسان رسمي خواهد بود.