سايت تفريحي سرگرمي خبري خودرو دانلود خبر پرداز : بازگشت دلالان و واسطه ها به بازار ارز
سه شنبه، 29 مرداد 1392 - 08:32 کد خبر:16195
عضو كميسيون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با اشاره به دستور رئيس جمهور مبني بر بازگشت ارز 1226 تومان به كالاهاي اساسي مردم، گفت: بازگشت ارز مرجع به رونق گرفتن رانت در بازار ارز و ايجاد دلالي‌ منجر خواهد شد.


غلامعلي جعفرزاده‌ايمن‌آبادي با بيان اين مطلب كه در شرايط كنوني كشور بازگشت ارز مرجع به كالاهاي اساسي به صلاح اقتصاد نيست، ‌افزود: دولت بايد هر نوع يارانه نقدي را به مصرف‌كننده پرداخت كند تا بدين ترتيب از آمار بالاي دلالي بكاهد.

نماينده مردم رشت در مجلس شوراي اسلامي، با تأكيد بر اينكه كه هر جا سوبسيد و تخفيفي ايجاد شده فضاي رانت در آن مسلم است، تصريح كرد: ارز 1226 تومان نمي‌تواند مشكلات كالاهاي اساسي مردم اعم از تهيه دارو‌هاي ضروري مردم را مرتفع كند.

اين نماينده مردم در مجلس نهم،‌ ادامه داد: اگر قرار است به جامعه براي كاهش تبعات گراني كمك شود بايد نرخ ارز به ثبات نسبي نزديك شده و جلوي هر نوع رانت‌خواري نيز به اين ترتيب گرفته شود.

عضو كميسيون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با اشاره به دستور رئيس جمهور مبني بر بازگشت ارز 1226 تومان به كالاهاي اساسي مردم، گفت: بازگشت ارز مرجع به رونق گرفتن رانت در بازار و ايجاد دلالي‌هاي بسيار منجر خواهد شد.

نماينده مردم رشت در مجلس، با بيان اينكه بايد پرداخت يارانه در محل مصرف به مصرف‌كنند‌گان اختصاص يابد، افزود: شايد به اين ترتيب و پرداخت يارانه در محل مصرف نيز خود مفسده‌اي ايجاد كند اما در قياس با ساير حالت‌هاي پرداخت يارانه نقدي بسيار مفيد‌تر خواهد بود.

جعفر‍زاده‌ايمن آبادي، با بيان اينكه پرداخت سوبسيد در خط پايان يعني نقطه مصرف به افراد مي‌تواند بسياري از شائبه‌هاي ايجاد فساد مالي را از ميان بردارد، تصريح كرد: دولت نبايد با اقدامي شتابزده با پرداخت يارانه نقدي مشكلات گذشته و تورم موجود را تشديد كند.

عضو كميسيون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، خاطرنشان كرد: دولت بايد نرخ ثابتي را براي ارز در نظر گرفته و يارانه را مستقيم به مصرف‌كننده بدهد تا بدين ترتيب شرايط اقتصادي كشور بهتر شود.

 

( منبع خبر: خانه ملت)