سايت تفريحي سرگرمي خبري خودرو دانلود خبر پرداز : افزايش زمين خواري
چهارشنبه، 30 مرداد 1392 - 07:28 کد خبر:16264
عضو هيئت رييسه كميسيون عمران مجلس با اشاره به افزايش زمين خواري توسط افراد خاص گفت: برخي افراد در مناطق خوش آب و هواي كشور تحت عناوين خاص، هم توانسته‌اند تسهيلات بانكي مسكن دريافت كنند و هم زمين‌هاي فراواني را با لابي هاي سياسي در اختيار خود قرار دهند.


حميدرضا پشنگ در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادي خبرگزاري خانه ملت با اشاره به اينكه بسياري از افراد از طريق واسطه‌هايي توانسته‌اند زمين‌هاي مرغوب كشور را تصاحب كنند، گفت: برخي از افراد در مناطق خوش آب و هواي كشور تحت عناوين خاص، هم توانسته‌اند تسهيلات بانكي مسكن دريافت كنند و هم زمين‌هاي فراواني را به تصرف خود درآورده‌اند.

نماينده مردم خاش در مجلس شوراي اسلامي افزود: متاسفانه موضوع افزايش زمين خواري در كشور واقعيت داشته اما متولي اصلي رسيدگي به اين موضوع مشخص نبوده و اين امر باعث كمرنگ شدن نظارت بر بحث زمين خواري شده است.

وي با ذكر نمونه‌اي از واگذاري برخي اراضي كشاورزي به فارغ التحصيلان دانشگاهي تصريح كرد: متاسفانه در نزديكي شهري مانند زاهدان كه فاقد آب كشاورزي است، زمين‌هايي را در اختيار فارغ التحصيلان دانشگاهي قرار داده‌اند كه اين موضوع فاقد توجيه اقتصادي بوده و تنها افراد خاصي از آن منتفع شده‌اند.

پشنگ اظهار كرد: در برخي مناطق كشور نيز زمين‌هايي به بسياري از افراد خاص و ويژه واگذار شده است كه نمونه بارز زمين خواري در كشور محسوب مي‌شود.

اين نماينده مردم در مجلس نهم عنوان كرد: اين موضوع صحت دارد كه برخي افراد با زد و بندهاي سياسي توانسته‌اند زمين‌هاي كشور را در اختيار خود قرار دهند.

عضو هيئت رييسه مجلس خاطر نشان كرد: در برخي شهرهاي شمالي كشور ساخت و سازهاي غير مجازي مشاهده مي‌شود كه وقتي مورد بررسي قرار گيرد ملاحظه خواهد شد پشتوانه‌ايي غير واقعي يا واقعي از آن حمايت مي‌شود، لذا اگر برخورد واقعي و قاطعانه با اين افراد صورت گيرد موضوع زمين خواري در كشور تا حدودي ريشه كن خواهد شد.