سايت تفريحي سرگرمي خبري خودرو دانلود خبر پرداز : مهلت نصب دو ايربگ تا پايان شهريور
شنبه، 2 شهریور 1392 - 07:48 کد خبر:16417
رئيس سازمان ملي استاندارد از آخرين مهلت خودروسازان براي نصب دو ايربگ بر روي محصولاتشان تا پايان شهريور خبر داد و گفت:۲۰ درصد محصولات باقي‌مانده خودروسازان كه به يك ايربگ مجهز هستند تا پايان شهريور بايد به دو ايربگ مجهز شوند و اين مهلت تمديد نخواهد شد.


نظام الدين برزگري در گفت و گو با خبرنگار اقتصادي خبرگزاري خانه ملت تصريح كر: مصوبه دبيرخانه شوراي عالي استاندارد مبني بر اينكه خودروسازان بايد تمام محصولات خود را تا پايان شهريور امسال به دو ايربگ مجهز كنند همچنان پا برجا است.

وي با بيان اينكه تمديد مهلت به خودروسازان براي نصب دو ايربگ كه اواخر دولت دهم از سوي وزارت صنعت معدن و تجارت صورت گرفت مصوبه شوراي عالي استاندارد نبود افزود: سياست گذاري ما بر مبناي تصميات شوراي عالي استاندارد است و در حال حاضر نيز آخرين مصوبه شوراي عالي استاندارد اجرايي مي‌شود كه بر اساس آن خودروسازان موظب هستند تا پايان شهريور نسبت به نصب دو ايربگ در محصولات خود اقدام كنند.

برزگري با تأكيد بر اينكه پليس راهنمايي و رانندگي بر اساس نظر سازمان استاندارد خودروها را شماره گذاري مي‌كند، ادامه داد: ۲۰ درصد محصولات باقي‌مانده خودروسازان كه به يك ايربگ مجهز هستند تا پايان شهريور بايد به دو ايربگ مجهز شوند.

رئيس سازمان ملي استاندارد در پاسخ به اين سؤال كه آيا امكان تمديد مهلت به خودروسازان براي نصب دو ايربگ وجود دارد؟ گفت: به دليل اينكه نرخ ارز روند نزولي دارد و از طرف ديگر نيز ايربگ سازان اعلام مي‌كنند براي ساخت ايربگ مشكلي ندارند نيازي به تمديد مهلت براي نصب دو ايربگ وجود ندارد.

وي ادامه داد: در حال حاضر كه يكماه تا پايان شهريور باقي‌مانده است از اكنون بايد اين موضوع را از سوي خودروسازان پيگري كنيم تا نسبت به نصب دو ايربگ در محصولات خود در اين مدت باقي‌مانده اقدام كنند.

كنترل واردات قطعات چيني

برزگري در بخش ديگري از اظهاراتش درباره واردات كالاها و قطعات چيني و چگونگي نظارت سازمان استاندارد به اين موضوع گفت: سازمان ملي استاندارد به صورت ماهانه آمار كالاها و محموله هاي مرجوعي را اعلام مي‌كند.

رئيس سازمان ملي استاندارد بيان كرد: چين كشوري است كه در حال حاضر به اروپا صادارت دارد و كشور ما نيز از چين واردات دارد اما كنترل هاي لازم را از طريق شركت هاي بازرسي و هماهنگي هايي كه با دستگاه استاندارد در چين داريم انجام مي‌دهيم.