سايت تفريحي سرگرمي خبري خودرو دانلود خبر پرداز : راهكارهاي كاهش قيمت طلا و ارز / شرط بازگشت تعادل به بازار ارز
یکشنبه، 3 شهریور 1392 - 09:22 کد خبر:16481
نايب رييس كميسيون اقتصادي مجلس با بيان اينكه نرخ ارز لنگرگاه تصميمات اقتصادي كشور محسوب مي‌شود گفت: عرضه و تقاضا يكي از دلايل مهم و تاثيرگذار در نرخ ارز است كه ايجاد تعادل در آن ثبات بازار را رقم خواهد زد.


محمد رضا پور ابراهيمي داوراني در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادي خبرگزاري خانه ملت با اشاره به اينكه نوسان قيمت سكه و ارز به دلايل مختلفي مربوط است، گفت:‌ نوسان قيمت طلا و سكه به دو عامل قيمت ارز و همچنين بازارهاي جهاني مربوط است.

نماينده مردم راور و كرمان در مجلس شوراي اسلامي با بيان اينكه نرخ ارز لنگرگاه تصميمات اقتصادي كشور محسوب مي‌شود، افزود:‌ يكي از عوامل مرتبط با موضوع نرخ ارز در كشور، مشخص شدن ميزان منابع و مصارف ارزي براساس بودجه كشور است.

وي تصريح كرد: عرضه و تقاضا يكي از دلايل مهم و تاثيرگذار در نرخ ارز است كه ايجاد تعادل در آن ثبات بازار را رقم خواهد زد.

پور ابراهيمي داوراني به برخي تقاضاهاي كاذب در اقتصاد كشور اشاره و اظهار كرد:‌ در برخي مواقع شاهد تقاضاي كاذب در اقتصاد كشور بويژه بازار ارز هستيم كه افراد براي منتفع شدن از سودهاي كلان به تقاضاي كاذب روي آورده و باعث افزايش قيمت ارز مي‌شوند كه اين موضوع نيز يكي از دلايل عدم ثبات اين بازار بوده است.

اين نماينده مردم در مجلس نهم، تحريم اقتصادي را يكي از دلايل نوسان نرخ ارز در كشور دانست و عنوان كرد: تحريم اقتصادي باعث شد كشور در تامين منابع ارزي با مشكلاتي مواجه شود كه اين موضوع محدوديت‌هايي را نيز براي كشور بوجود آورده است.

وي تاكيد كرد: با اجراي مديريتي صحيح و كارآمد وحذف تقاضاهاي كاذب از بازار مي‌توان از نوسانات نرخ ارز در كشور پيشگيري كرد.

نماينده مردم راور و كرمان در مجلس افزود: ورود بخش خصوصي به بازار ارز يكي ديگر از راهكارهاي تعادل در اين بازار تلقي مي‌شود.

نايب رييس كميسيون اقتصادي مجلس خاطرنشان كرد:‌ اتخاذ سياست‌هاي صحيح حتي كوتاه مدت، مي‌تواند باعث كاهش نرخ طلا و ارز در كشور شود.