سايت تفريحي سرگرمي خبري خودرو دانلود خبر پرداز : سنگيني طرح‌هاي نيمه‌تمام روي دوش اقتصاد
دوشنبه، 4 شهریور 1392 - 08:55 کد خبر:16564
نايب رييس كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس، با اشاره به اينكه هزاران ميليارد تومان طرح نيمه‌تمام از دولت دهم روي دست دولت اميد و تدبير مانده است ،گفت:‌ بدهي‌هاي دولت گذشته به پيمانكاران كشور تا حدي است كه به نظر مي‌رسد بايد چندين سال بودجه عمراني را صرف اينگونه بدهي‌ها كرد.


منصور حقيقت پور در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادي خبرگزاري خانه ملت، با اشاره به اينكه پروژه‌هاي نيمه تمام بسياري در كشور وجود دارد، گفت: پرده برداري خارج از قاعده دولت‌هاي نهم و دهم از پروژه‌هاي جديد به‌ويژه در روزهاي پاياني كار خود،‌ هزاران پروژه نيمه‌تمام را روي دست دولت جديد گذاشته است؛ پروژه‌هايي كه هرچه سريع‌تر بايد براي ساماندهي، اولويت‌بخشي و تخصيص بودجه به آن‌ها برنامه‌ريزي شود بايد توجه داشت پروژه نيمه تمام به اين معني است كه سرمايه‌هاي نظام به جايي سرازير شده‌اند كه هيچگونه استفاده‌اي از آن نمي‌شود و نيمه كاره رها شده‌اند.

نماينده مردم اردبيل، نمين، نير و سرعين در مجلس شوراي اسلامي، افزود:‌ دولت بايد پروژه‌هاي نيمه تمام را هرچه زودتر به پايان برساند، چراكه برخي از اين طرح‌ها تنها با 2 ميليارد تومان تكميل و به بهره برداري خواهند رسيد.

وي تصريح كرد: دولت تدبير و اميد بعد از گذشت 100 روز از آغاز به كار خود قرار است گزارش كاملي از شرايط كلي كشور ارائه كند كه رسيدگي و حل مشكلات پروژه‌هاي نيمه تمام نيز در راس برنامه‌هاي دولت قرار دارد.

حقيقت پور در مورد بدهي‌هاي دولت گذشته به پيمانكاران بخش‌هاي صنعتي و ملي، اظهار كرد:‌ بدهي‌هاي مالي دولت گذشته به پيمانكاران كشور تا حدي است كه به نظر مي‌رسد بايد چندين سال بودجه عمراني را صرف اينگونه بدهي‌ها كرد. 

نايب رييس كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس، خاطر نشان كرد: با توجه به اينكه تيم اقتصادي دولت منسجم و هدفمند است، انتظار مي‌رود تصميمات اقتصادي منجر به رفع تورم و گراني و به چرخش درآمدن گردونه اقتصاد كشور شود.