سايت تفريحي سرگرمي خبري خودرو دانلود خبر پرداز : جهش تورم با انتشار اسكناس درشت / لزوم بازنگري در چاپ اسكناس
دوشنبه، 4 شهریور 1392 - 07:58 کد خبر:16569
عضو كميسيون اقتصادي مجلس در واكنش به چاپ اسكناسهاي درشت 20 هزار و 50 هزار توماني، گفت: چاپ اسكناس با رقم هاي درشت با توجه به شرايط تورمي به صلاح كشور نخواهد بود چرا كه به روند صعودي تورم در جامعه دامن خواهد زد.


محسن صرامي فروشاني در گفت و گو با خبرنگار اقتصادي خبرگزاري خانه ملت  افزود: در حال حاضر به دليل اينكه در شرايط خاص اقتصادي قرار گرفته ايم و دچار ركود تورمي هستيم چاپ اسكناس هاي درشت مي تواند باعث افزايش تورم شود.

نماينده مردم خميني شهر در مجلس شوراي اسلامي افزود: در صورتيكه كار كارشناسي لازم صورت نگيرد و چاپ اسكناس هاي درشتي كه از لحاظ عددي رقم بالا دارند، انجام شود باعث خواهد شد گردش پول در بازار كم و از طرفي با ايجاد تورم هيجانات رواني  نيز به بازار القاء شود و شخصا انجام اين كار را در شرايط فعلي به مصلحت نظام پولي و مالي كشور نمي دانم.

اين نماينده مردم در مجلس نهم گفت: در خصوص چاپ اسكناس هاي جديد بايد به اين نكته توجه كرد كه ارزيابي وزارت اقتصاد و امور دارايي از اين موضوع چگونه است به دليل اينكه اين امكان وجود دارد مقدمات اين كار در دولت قبلي انجام شده باشد كه در اين صورت بايد مسئله مورد بازنگري قرار گيرد.

وي افزود: در صورتيكه چاپ اسكناس هاي درشت جديد از سوي تيم اقتصادي جديد مورد تاييد قرار بگيرد و اين كار انجام شود سعي خواهد شد همكاري لازم در اين خصوص به عمل آيد و به اين تصميم اقتصادي احترام خواهيم گذاشت.

نماينده مردم خميني شهردر مجلس افزود: به دليل اين كه اساس كار دولت و مجلس هماهنگي وهمكاري خواهد بود اميدوارم در صورت اجراي شدن اين كار دولت دلايل كارشناسي خود را در اختيار مجلس قرار دهد.