سايت تفريحي سرگرمي خبري خودرو دانلود خبر پرداز : نرخ رشد اقتصادي با تحقق درآمدها بهبود مي‌يابد
چهارشنبه، 6 شهریور 1392 - 09:23 کد خبر:16725
عضو هيئت رئيسه كميسيون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بيان اينكه زير صفر بودن نرخ رشد اقتصادي در سال 91 قطعي است، گفت: در حال حاضر نرخ رشد اقتصادي كشور منفي است كه براي بهبود اين نرخ بايد در جهت تحقق درآمدها تلاش شود نه اينكه هزينه ها را كاهش دهيم.


اسماعيل جليلي در گفت و گو با خبرنگار اقتصادي خبرگزاري خانه ملت، اظهار داشت: در حال حاضر با توجه به وضعيت فعلي كه در اقتصاد وجود دارد آن چيزي كه محرز  است  نرخ رشداقتصادي زير صفر و منفي مي باشد.

نماينده مردم مسجد سليمان، لالي و هفتكل و انديكا در مجلس شوراي اسلامي با بيان اين كه مبناي تعيين نرخ رشد اقتصادي آمار بانك مركزي است، گفت: با توجه به اينكه آمارهاي رسمي حاكي ازآن است كه  نرخ رشد اقتصادي در سال 91 زير صفر و منفي است  مي توان گفت آماري كه از سوي آقاي نوبخت اعلام شده  صحيح است.

اين نماينده مردم در مجلس نهم گفت: اگر اولويت هاي اقتصادي در نظر گرفته شده با توجه به مصارف و هزينه ها در سال 92 اجتناب ناپذير باشد، نبايد در جهت كاهش هزينه ها حركت كنيم بلكه بايد در تحقق درآمدها  تلاش شود.

جليلي ادامه داد: در حوزه مديريت درآمدها،هزينه ها و مصارف واقعيت اين است كه مصارف دولت يك نيازاست كه بايد براي اداره بهتر امور كشور بر اساس اولويت به آن توجه داشت.

وي گفت: موضوعي كه بايد به آن توجه شود اين است كه اگر بپذيريم دولت دهم بر اساس نيازهاي جامعه هزينه ها را تعريف كرده نمي توانيم هزينه ها را كاهش دهيم و دولت يازدهم نيز بايد در جهت تحقق درآمد هايي تلاش كند كه اين هزينه ها و مصارف را جبران كند به خصوص در حوزه تملك دارايي ها.

جليلي افزود :بايد تلاش كنيم با ايجاد ثبات اقتصادي، ضمن كنترل تورم و هدايت نقدينگي به سمت توليد، رشد اقتصادي را افزايش دهيم و به تبع آن اشتغال ايجاد مي شود و از وضعيت ركودي خارج شويم كه از نتايج آن مي توان به افزايش پول ملي نيز اشاره داشت.

عضو هيئت رئيسه كميسيون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس خاطر نشان كرد: تعيين ضرب الاجل توسط دولت جهت مديريت اقتصادي و تلاش براي بهبود وضعيت معيشتي و اقتصادي اقدام مناسبي است كه اميدوارم دولت موفق باشند.