سايت تفريحي سرگرمي خبري خودرو دانلود خبر پرداز : مسكن اجتماعي به جاي مسكن مهر
شنبه، 9 شهریور 1392 - 07:48 کد خبر:16826
عضو كميسيون عمران مجلس با اشاره به ادامه طرح مسكن مهر در دولت فعلي گفت:‌ وزير راه و شهرسازي نيز به ادامه طرح مسكن مهر معتقد است اما نه در همين شكل و قالب فعلي، بلكه با رويكرد جديدي به نام مسكن اجتماعي كه اين امر طبيعي به نظر مي‌رسد.


علي نعمت چهاردولي در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادي خبرگزاري خانه ملت با اشاره به اينكه اعضاي كميسيون عمران مجلس معتقدند طرح مسكن مهر بايد ادامه يابد، گفت: وزير راه و شهرسازي نيز به ادامه طرح مسكن مهر معتقد است اما نه در همين شكل و قالب فعلي بلكه با رويكرد جديدي به نام مسكن اجتماعي كه اين امر طبيعي به نظر مي‌رسد.

نماينده مردم ملاير در مجلس شوراي اسلامي افزود: در شرايط كنوني معادلات ساخت مسكن بايد تغيير يابد، چراكه با اين مدل فعلي بازار مسكن به ناكجا آباد مي‌رود.

وي با انتقاد از افزايش نرخ مسكن مهر تصريح كرد: مسكن مهر سال 90 با سال 92 بسيار متفاوت است، چراكه در شرايط كنوني، آورده اوليه مسكن مهر 12 ميليون تومان شده كه پرداخت آن توسط اقشار ضعيف جامعه امكان پذير نيست.

چهاردولي اظهار كرد: بسياري از مردم در شرايط كنوني از طرح مسكن مهر صرف نظر كرده‌اند چراكه توان مالي پرداخت اقساط آن را ندارند لذا اين پروژه نياز به تغييرات و تحولاتي اساسي دارد.

اين نماينده مردم در مجلس نهم عنوان كرد: بايد به اين امر توجه جدي داشت كه امروز جوانان كشور نياز مبرمي به مسكن دارند.

وي ادامه داد: اينكه وزير راه و شهرسازي اذعان مي‌كند مردم بين مسكن ارزان و مسكن مهر يكي را انتخاب كنند، در اين صورت اگر قرار باشد مسكن مهر نيز با قيمت كلان به مردم عرضه شود، فلسفه وجودي خود را از دست مي‌دهد.

عضو كميسيون عمران مجلس خاطر نشان كرد: مسكن ارزان قيمت به معني تامين ملكي كه در حد توان مالي افراد جامعه باشد، لذا طرح‌هاي نيمه تمام اين پروژه بايد تكميل شود چراكه عدم تكميل اين طرح عواقب ناگواري را در بازار مسكن ايجاد خواهد كرد.