سايت تفريحي سرگرمي خبري خودرو دانلود خبر پرداز : چگونه سايت خود را به ليست سايتهاي گوگل اضافه كنيم (How to index a web site to google)
شنبه، 25 آبان 1392 - 17:12 کد خبر:21396

نوشته شده توسط : مهندس امير حسين گرشاسبي (31/01/1392)

كلمات كليدي : ثبت كردن سايت در گوگل ، ثبت كردن سايت در موتور هاي جستجو ، ثبت كردن نقشه ي سايت در سايت گوگل ، ثبت كردن نقشه ي سايت در موتور هاي جستجو ، index كردن sitemap در Google ، ثبت sitemap در گوگل ، پيدا شدن سايت در جستجوي گوگل ، چرا سايت من در جستجوي گوگل پيدا نميشود ؟ چرا موتور هاي جستجو سايت را پيدا نمي كنند ، چه كار كنم تا سايتم در گوگل و موتور هاي جستجو پيدا شود.، index a site in search engines , submit sitemap on google

به طور معمول براي اينكه سايت شما در نتيجه ي جستجوي سايت هاي جستجو گر مانند گوگل (Google) ، ياهو (Yahoo) ، بينگ (Bing) و يا ساير ساير موتور هاي پيدا شود نيازي به ثبت كردن سايت خود در آنها نداريد . اين سايت ها از برنامه اي به نام Spider (عنكبوت) استفاده مي كنند كه با عملياتي به نام Crawl (خزيدن) تمامي سايت ها و صفحات اينترنتي را پيمايش ميكنند و اطلاعات موجود در آن ها را ليست مي نمايند و در هنگام جستجو با استفاده از اين ليست سايت شما را پيدا كرده و در صفحه ي نتيجه ي جستجو نمايش مي دهند.

بنا بر اين ممكن است به نظر برسد كه شما نيازي به ثبت كردن سايت خود در موتور هاي جستجو نداريد. اما چند نكته وجود دارد كه حرفه اي ها را مجاب مي كند تا سايت هاي خود را حتماً در موتور هاي جستجوي اصلي يعني Google, Yahoo و Bing ثبت كنند. يكي از اين نكات سريع تر ليست شدن سايت مي باشد. گاهي براي اينكه موتور هاي جستجو سايتي را ليست كنند به ماه ها زمان نياز است (مخصوصاً اگر از هيچ سايتي به سايت شما لينك وجود نداشته باد) اما با ثبت كردن دستي سايت خود ، در اولين باري كه برنامه ي اسپايدر اجرا شود (اين برنامه تقريباً ماهي يكبار اجرا ميشود) سايت شما در ليست موتر هاي جستجو قرار خواهد گرفت.

دومين مزيت ساخت حساب در موتور هاي جستجو و ثبت كردن سايت در آنها دريافت آماري بسيار دقيق و مفيد از سايتتان خواهد بود ، آماري مربوط به تعداد بازديدكنندگانتان در روز ، ماه ، هفته و سال ، درصد افزايش و كاهش آنها با رسم نمودار ، اينكه كاربران سايت شما با جستجوي چه كلمات و عباراتي به سايت شما وارد شده اند و ... .

همچنين در صورتيكه در طراحي سايت خود داراي ايراداتي چون لينك هاي اشتباه ، هدر هاي تكراري يا غير قابل قبول داشته باشيد و يا به هر دليلي موتور هاي جستجو نتوانند به سايت شما دسترسي پيدا كنند مي توانيد در حساب كاربري خود پيام هاي خطاي توليد شده را ببينيد و سريعتر آنها را رفع كنيد.

بنا بر اين توصيه من به شما اين است كه حتي اگر موتور هاي جستجو سايت شما را پيدا ميكنند باز هم حتماً به صورت دستي آنها را ثبت كنيد. به منظور ثبت سايت خود در گوگل مراحل زير را انجام دهيد.

1 ) به آدرس www.google.com/webmaste برويد.

2 ) در آنجا با پر كردن فرم مربوط به ثبت نام براي خود يك حساب كاربري بسازيد (اين كار كاملاً رايگان است)

3 ) وارد حساب خود بشويد و كليد Add Site را بزنيد.

پس از ورود به حساب كاربري خود قادر خواهيد بود تا سايت خود را ثبت كنيد

4 ) آدرس سايت خود را وارد كنيد و كليد Continue را بزنيد.

در اينجا بايد آدرس سايت مورد نظر خود را وارد كنيد

5 ) حالا سايت گوگل بايد مطمئن شود كه شما صاحب سايت وارد شده هستيد . به اين منظور فايلي را توليد و در اختيار شما قرار مي دهد ، شما بايد اين فايل را ابتدا روي سيستم خود دانلود كنيد و سپس آن را در سايت خود آپلود كنيد و در انتها كليد Verify را بزنيد. سايت گوگل سايت شما را چك ميكند و چنانچه اين فايل را در سايت پيدا كند مالكيت شما بر سايت براي گوگل مشخص مي شود. فراموش نكنيد كه اين فايل را از روي سايت خود پاك نكنيد.

سايت گوگل بايد مطمئن شود كه شما صاحب سايت هستيد

6 ) حالا با وارد شدن به بخش Sitemap و زدن كليد Add/Test Sitemap و وارد كردن آدرس فايل نقشه ي سايت خود آن را در گوگل ثبت (Submit) كنيد (اگر هنوز براي سايت خود نقشه نساخته ايد حتماً مقاله ي "چگونه براي سايت خود فايل نقشه ي سايت (Sitemap) بسازيم" را مطالعه كنيد.

7 ) پس از چند روز قادر خواهيد بود با مراجعه به حساب كاربري خود آمار سايت خود را مشاهده كنيد ، خطا هاي احتمالي را ببينيد و با ورود به قسمت Sitemap از فهرست شدن (Index) صفحات خود مطمئن شويد.

نمايش آمار بازديد كنندگان سايت و نمودار هاي مربوطه

نمايش آمار تعداد صفحات ثبت شده و تعداد صفحات ليست شده در گوگل

در پايان توجه داشته باشيد كه چنانچه داراي چندين سايت بر روي اينترنت هستيد نيازي به ساخت حساب هاي كاربري متفاوت براي هر كدام از آنها نيست و مي توانيد همگي را در همان حساب كاربري اوليه كه ساخته ايد اضافه كنيد.