سايت تفريحي سرگرمي خبري خودرو دانلود خبر پرداز : خبرساز شدن پوشش بانوان ايراني در امارات + عكس
سه شنبه، 19 آذر 1392 - 21:28 کد خبر:22991

 
 
سرمربي تيم كاتاي جوانان گفت: كتابي در دفتر مرضيه اكبرآبادي معاونت وزارت ورزش و جوانان وجود دارد كه پوشش زنان مسلمان در آن كتاب ثبت شده است، اما آن پوشش در امارات رعايت نشد.
16 47 0 نظر
   

 

به گزارش سرويس گيشه جام نيوز؛

در پايان نخستين روز از مسابقات كاراته قهرماني آسيا كه در شهر دبي امارات با حضور 482 كاراته‌كا از 29 كشور قاره كهن برگزار شد، كاراته‌كاهاي تيم ايران در رده سني نوجوانان و جوانان به 3 مدال طلا، 4 مدال نقره و 4 مدال برنز دست يافتند.

 

فارس نوشت: تيم كاتاي دختران ايران كه راهي ديدار پاياني شده بود با اعمال نفوذ ميزبان اين مسابقات از رسيدن به حق خود بازماند. اماراتي‌ها به نوع پوشش اسلامي تيم كشورمان اعتراض كردند و در حالي كه مشكلي در اين راستا ديده نمي‌شد و خود تيم كاتاي ميزبان نيز از حجاب اسلامي استفاده كرده بود، اعتراض ميزبان كارساز واقع شد و كاتاي تيمي دختران ايران در حالي كه به فينال رسيده بود ناباورانه از ادامه مسابقات بازماند.

 

فاطمه مسطوره‌بك در مورد اتفاقاتي كه براي تيم كاتاي جوانان در مسابقات قهرماني آسيا رخ داد، اظهار داشت: در سازمان بسيج ورزش پوششي داريم كه مصوب وزارت ورزش و جوانان است. متاسفانه اين پوشش در امارات رعايت نشده بود. حقيقت امر اين است كه بچه‌هاي ما با پوشش حريف اماراتي را شكست دادند، اما تيم امارات اعتراض كرد و مورد قبول مسئولان برگزاري نيز قرار گرفت.


وي افزود: من پيش‌بيني مي‌كردم وزارت ورزش حجابي را كه مصوب كرده آن را رعايت مي‌كنيم و نمي‌آييم در خارج از كشور آن را تغيير دهيم و به دلخواه خودمان و يا مسئولان برگزاري باشيم. اين همان چيزي است كه شرع و عرف به ما مي‌گويد. ضمن اينكه بچه‌هاي ما بچه‌هاي بسيج كشور هستند و اين اعتقاد در دل آنها وجود دارد. ارزش ايستادگي ما در حمايت از اعتقاداتمان خيلي بيشتر از مدال طلاي مسابقات است.

 

سرمربي تيم كاتاي جوانان در ادامه گفت: متاسفانه تيم ما يك مهمان ناخوانده بود و اين موضوع را شديدا احساس كردم، چرا كه با ما نامهرباني مي‌شد. در اعتراضي كه در پايان مسابقات رخ داد مي‌خواستيم اعتراض كنيم، اما مسئول بانوان اصلا هيچ اقدامي نكرد. دبير و رئيس فدراسيون پيگير كارهاي بانوان بود. برخورد اميني نائب رئيس فدراسيون با تيم ما از همان روز اول حذفي بود.

 

مسطوره‌بك در ادامه خاطرنشان كرد: من به خاطر اينكه در سمينار داوري بايد شركت مي‌كردم روز دوم به تيم ملحق شدم. زماني كه به تيم ملحق شدم متوجه شدم كه روز قبل بچه‌ها به اردوي تمريني دعوت نشده‌اند و در هتل ماند‌ه‌اند. از همان روز اول احساس كردم كه ظاهرا عضو تيم اعزامي به مسابقات نيستيم.

 

سرمربي تيم كاتاي بانوان گفت: من از اميني برنامه خواستم و او گفت برنامه مسابقات تغيير كرده و برنامه ديگري را به شما خواهم داد. روز اول كه به مسابقه اعزام شديم به ما گفتند فقط كاتاي تيمي قرار است امروز در مسابقات شركت كند، و بچه‌هاي ديگر بايد به هتل برگرديم، اما در عين تعجب متوجه شدم مسئولان برگزاري مسابقات اعلام كردند كه مسابقات كاتاي تيم جوانان تا دقايقي ديگر برگزار مي‌شود. اگر من آن لحظه صداي مسئولان برگزاري تيم را نمي‌شنيدم و با بچه‌ها راهي هتل مي‌شديم اتفاق بدي رخ مي‌داد.

 

وي در پاسخ به اين سؤال كه گويا شنيده شده قبل از حضور بازيكنان شما در تاتامي به آنها آمپول آرام بخش تزريق شده و آيا اين موضوع صحت دارد يا خير، گفت: اعتقاد من اين است كه فدراسيون بايد با دقت نظر بيشتري مربيان تيم ملي را انتخاب كند. صحت و سقم اين موضوع را نمي‌توانم بگويم چون بازخورد بدي خواهد داشت. بنده معتقدم بايد دقت انتخاب چيدمان مربيان بيشتر شود. البته سمندر كه سكان هدايت فدراسيون كاراته را بر عهده دارد بايد بيشتر به اين طور مسائل دقت كند.

 

مسطوره‌بك در مورد اينكه در مسابقات قهرماني آسيا به تيم آنها ظلم شده، گفت: به تيم من در امارات خيلي ظلم شده و مي‌خواهم بگويم وزارت ورزش بايد يك مقدار بيشتر به اين طور مسائل رسيدگي كند. كتابي در دفتر مرضيه اكبرآبادي معاونت وزارت ورزش و جوانان وجود دارد كه پوشش زنان مسلمان در آن كتاب ثبت شده است، حال من يك سؤال دارم كجاي آن نشانه‌هايي كه در كتاب وجود دارد در مسابقات قهرماني آسيا رعايت شده است؟ فقط ما كه محروم شديم اين پوشش را رعايت كرديم. من به عنوان شاهد زنده ديدم كه آنهايي كه با اعتقاد حركت مي‌كنند متاسفانه مظلوم واقع مي‌شوند.