سايت تفريحي سرگرمي خبري خودرو دانلود خبر پرداز : جريمه گوگل به جرم نقض گسترده حريم خصوصي شهروندان اسپانيايي
شنبه، 30 آذر 1392 - 13:08 کد خبر:23747
مركز نظارت بر اينترنت در اسپانيا شركت آمريكايي گوگل را به نقض فاحش و گسترده حريم خصوصي شهروندان اسپانيايي متهم و اين شركت را به پرداخت نهصد هزار يورو ( يك ميليون و دويست و سي هزار دلار) جريمه محكوم كرد.

 

 


 به گزارش سرويس بين‌ الملل باشگاه خبرنگاران به نقل ازخبرگزاري فرانسه ، مركز نظارت بر اينترنت كه مسئوليت حفاظت از اطلاعات و داده‌هاي اينترنتي را در اين كشور بر عهده دارد، با انتشار بيانيه‌اي شركت بزرگ آمريكايي گوگل را به استخراج و استفاده غيرقانوني اطلاعات شخصي كاربران اينترنت متهم كرده است. در اين بيانيه آمده است گوگل اطلاعات شخصي شهروندان اسپانيايي را به طور غيرقانوني جمع آوري و پردازش كرده و با اين كار حق حفاظت از داده‌هاي شخصي شهروندان را نقض كرده است.
 
مركز نظارت بر اينترنت در اسپانيا تاكيد كرد گوگل بايد براي هر يك از سه جرمي كه مرتكب شده است،  سيصد هزار يورو يعني در مجموع نهصد هزار يورو بپردازد و از اين پس اقدامات و فعاليت‌هاي خود را با معيارها و قوانين رايج در اسپانيا تطبيق دهد. 
 
نهاد حفاظت از حقوق اينترنتي شهروندان اسپانيايي افزود مقامات گوگل به كاربران اسپانيايي اطلاع نداده اند كه اطلاعات و داده‌هاي آنها را از طرق مختلف از جمله پيامهاي الكترونيك جمع آوري و براي توليد تبليغات هدفمند استفاده كرده‌اند. 
 
شركت گوگل همچنين در اسپانيا متهم شده است كه اطلاعات مربوط به كاربران را بيشتر از آن چه كه در قانون پيش بيني شده است، نگهداري كرده و با اين كار براي كاربراني كه نگران استفاده غيرقانوني از اطلاعات و داده هايشان بودند، مشكلاتي به وجود آورده است.
 
شركت آمريكايي گوگل كه در چند كشور اروپايي به اتهام نقض قوانين و مقررات رايج تحت پيگرد قضايي قرار گرفته است، در واكنش به اتهاماتي كه مركز نظارت بر اينترنت در اسپانيا برضد اين شركت مطرح  كرده است، تاكيد كرد فعاليت‌هايش پيوسته مطابق با قوانين اروپا بوده است. 
 
 مركز نظارت بر اينترنت در اسپانيا تحقيقات خود را درباره فعاليت‌هاي غيرقانوني گوگل در اسپانيا در ماه ژوئن آغاز كرد. سپتامبر گذشته فرانسه نيز اين شركت آمريكايي را به لطمه زدن به حريم شخصي شهروندان متهم و اعلام كرد از اين شركت شكايت خواهد كرد.
 
در برخي از ديگر كشورهاي اروپايي به ويژه آلمان، ايتاليا، هلند و انگليس نيز شركت گوگل به اتهام استفاده غيرقانوني از اطلاعات شخصي شهروندان و نقض قوانين موجود تحت پيگرد قضايي قرار گرفته است.
 
از زماني كه ادوارد اسنودن، مشاور پيشين آژانس امنيت ملي آمريكا، برنامه‌هاي گسترده شنود و جاسوسي سرويس‌هاي اطلاعاتي آمريكا را در داخل آمريكا و در بسياري از كشورهاي جهان فاش كرد، شركت‌هاي فناوري بزرگ از قبيل گوگل تحت نظارت بيشتري قرار گرفته‌اند.