سايت تفريحي سرگرمي خبري خودرو دانلود خبر پرداز : اظهارنظر جديد اوباما دربارۀ ايران
شنبه، 30 آذر 1392 - 14:12 کد خبر:23762
بين الملل > خاورميانه - اوباما در كنفرانس مطبوعاتي در كاخ سفيد تصريح كرد كه در مورد ايران ترجيح مي دهد مسير ديپلماتيك را در پيش گيرد.

 
 

 

 

 

به گزارش خبرگزاري خبرآنلاين به نقل از رويترز، باراك اوباما ديشب در جمع خبرنگاران و در كنفرانس مطبوعاتي در كاخ سفيد در پاسخ به سوالي در مورد ايران گفت: در مورد ايران، احتمال دست يافتن به راه حلي كه دهه ها براي امنيت ملي آمريكا چالش بوده، وجود دارد. در واقع يعني قرار دادن ايران را در مسيري كه بتوان آن را مورد آزمايش و بررسي قرار داد؛ البته منظور دست يافتن اين كشور به سلاح هسته اي نيست. در حال حاضر ما دستور العملي داريم كه مي توانيم با ايران مذاكرات بسيار جدي را آغاز كنيم و ببينيم كه آيا اين امكان هست كه ايران با دادن اطمينان به همۀ ما در مسير درست در عرصۀ بين الملل گام بردارد و به همۀ ما اطمينان بدهد كه فعاليت هاي هسته اي قرار نيست در مسير سلاح هسته اي قرار گيرد تا منطقه، جهان و امنيت اسراييل را تهديد كند. براي ما بسيار مهم است كه آزمايش كنيم و ببينيم كه آيا اين مسئله شدني است يا نه.
البته نه با اين نگاه كه اين تلاشها تضمين شده خواهد بود؛ بلكه به اين دليل كه اين تلاشها با در نظرگرفتن پيامدهاي ساير گزينه ها، فقط براي ما يك گزينه است كه بتوانيم مشكلات مان را حل كنيم.
ما اجازه نخواهيم داد كه ايران در مسير دستيابي به سلاح هسته اي قدم بردارد؛ من همچنان همۀ گزينه ها را روي ميز دارم اما قطعاً انتخاب ما در اين مسير ديپلماتيك خواهد بود.

منبع: رويترز