سايت تفريحي سرگرمي خبري خودرو دانلود خبر پرداز : اهانت بي‌شرمانه به قرآن در سرزمين وحي؛ عكس
یکشنبه، 1 دی 1392 - 19:30 کد خبر:23886
 
دستگاه‌ هاي دولتي رژيم آل سعود با انداختن نسخه‌ هايي از كلام وحي در مجاري فاضلاب استان "طائف" اين كشور، قرآن كريم را مورد اهانت قرار دادند.
 
 

 

اخبار رسيده از عربستان سعودي حاكي از آن است كه يك بار ديگر قرآن كريم در سرزمين وهابيت مظلوم واقع شده و مورد هتك حرمت قرار گرفت.

 

گفته مي شود دستگاه‌ هاي دولتي رژيم آل سعود با انداختن نسخه‌ هايي از كلام وحي در مجاري فاضلاب استان "طائف" اين كشور، قرآن كريم را مورد اهانت قرار دادند.

 

در همين راستا يك مقام مسئول در كميته موسوم به "امر به معروف و نهي از منكر" عربستان گفت: يكي از دانش ‌آموزان منطقه، در بازگشت به منزل اين قرآن ‌ها را مشاهده كرده و پدرش را در جريان قرار داد، او نيز مسأله را به گشت‌هاي امنيتي ابلاغ كرد.

 

قابل ذكر است، انگيزه اين اقدام هنوز مشخص نشده، اما به نظر مي رسد در كشوري كه سرمداران آن مدعي هستند كه كشورشان مهد قرآن كريم است، اينگونه اقدامات ضد ارزشي، مي تواند ناشي از فرهنگ سازي نادرست باشد.

 

مشرق نوشت: توهين به قرآن در عربستان تازگي ندارد و پيش ‌تر نيز مسئولان زندان سياسي «الحائر» اين كشور به نسخه‌ هايي از كلام وحي اهانت كردند كه تظاهرات شهروندان سعودي را در پي داشت.

 

شايان ذكر است، تصوير اين هتك حرمت به سرعت در فضاي مجازي و سايت هاي اجتماعي منتشر شد و با خشم و انتقاد شديد كاربران اينترنتي مواجه شد و بسياري آنان سياست هاي افراطي و وهابي آل سعود را علت اينگونه اقدامات دانستند.