سايت تفريحي سرگرمي خبري خودرو دانلود خبر پرداز : گزارش تصويري/ بيت الحسين در روز شهادت امام رضا(ع)
شنبه، 14 دی 1392 - 12:22 کد خبر:24521
در اين مجلس كه صبح روز پنجشنبه و در سوگ امام هشتم برپا بود حجت الاسلام و المسلمين سيدحسين مومني سخنراني كرد و حاج سيد مهدي ميرداماد و ذاكران اهل بيت(ع) به مداحي و مرثيه خواني پرداختند.

گزارش تصويري/ بيت الحسين در روز شهادت امام رضا(ع)


عقيق: گزارش تصوير مراسم عزاداري در بيت الحسين در روز آخر صفر

در اين مجلس كه صبح روز پنجشنبه و در سوگ امام هشتم برپا بود حجت الاسلام و المسلمين سيدحسين مومني سخنراني كرد و حاج سيد مهدي ميرداماد و ذاكران اهل بيت(ع) به مداحي و مرثيه خواني پرداختند.


نكاتي از سخنراني حجت الاسلام و المسلمين مومني را بخوانيد:

-آدم بايد يك محاسبه دقيق از نفسش بكشد و ببيند از اين سرمايه هايي كه خداوند در اختيارش گذاشته بهره كافي و استفاده درست كرده است. اگر استفاده كرده باشد مي شود شاكر حقيقي، اگر استفاده نكرده و احساس مي كند سرش كلاه رفته است بايد استغفار كند. لذا شكر و استغفار جزء محاسبه است.

-حضرت رضا(ع) فرمودند: اگر كسي از نفسش محاسبه كشيد سود كرده است و اگر كسي از محاسبه دوري كرد ضرر مي كند.

-امام رضا(ع) در جايي ديگر مي فرمايند: از ما نيست كسي كه اهل حساب و كتاب از نفسش نباشد.

-بايد روزي 2بار از خودتان حساب كتاب بكشيد، يكبار صبح و يكبار غروب.

-وقتي انسان محاسبه مي كند متوجه مي شود كه آيا چيزي در پرونده دارد يا خير.

-هر شب قبل است خواب بايد از خودمان بپرسيم چقدر اعمال ما در راه بندگي بوده و چقدر در مبارزه با هواي نفس و جلوگيري از شياطين درون و برون بوده است. اگر به بندگي پرداخته است كه خدا را شكر مي كند كه اين توفيق را به او داده است و اگر نبوده بايد استغفار كند.

-راه يابي به استغفار حقيقي و شكر واقعي معلول به محاسبه است.

-انسان بايد ثمره واجبات را در خودش ببيند. اگر نتيجه واجبات در او تجلي داشت معلوم است كه آن واجب را انجام داده و خوب هم انجام داده است.اگر نداده بايد در روش به جا آوردنش تجديد نظر كند.

-انسان بايد در محرماتش محاسبه داشته باشد.

-حضرت علي (ع) در مسجد به پيامبر(ص) گفتند كه يا رسوال الله مي شود دعا كنيد خدا از تقصيرات علي بگذرد. (ايشان اين سخن را بفرمايند واي به حال ما.) پيامبر(ص) دستش را بالا مي گيرد و خدا را به خود حضرت علي قسم مي دهد كه از اشتباهات ايشان بگذرد. حضرت علي(ع) از پيامبر(ص) مي پرسند كه چرا خدا را به من قسم داديد؟ پيامبر(ص) مي فرمايند چون  عزيزتر از تو در اين عالم نيست.