سايت تفريحي سرگرمي خبري خودرو دانلود خبر پرداز : سلول انفرادي بابك زنجاني چه شرايطي دارد؟
دوشنبه، 16 دی 1392 - 18:56 کد خبر:24718
 
بابك زنجاني كه 9 دي ماه امسال بازداشت شده بود، به زندان اوين منتقل شده. اما پرسش اين است كه محل حبس او چه شرايطي دارد؟
1 17 8 نظر
[-] اندازه متن [+]

 

به گزارش جام نيوز؛ «زندان آقاي ميلياردر چه شكلي است؟» اين پرسشي است كه از شامگاه 9 دي امسال و انتشار خبر بازداشت «بابك زنجاني» ذهن خيلي ها را قلقلك مي دهد.

 

ابتدا خبر آمد كه بابك زنجاني پس از بازداشت، به بند 241 زندان اوين منتقل شده است. خبري كه البته منبع آن «برخي اظهارات و شنيده ها» بود و تاييد يا تكذيب نشد.

 

اما «علي غزالي» از گردانندگان يكي از سايت هاي اينترنتي كه بنا به اظهارات خودش، مدتي را در همين بند 241 زندان اوين سپري كرده است، با انتشار يادداشتي در صفحه شخصي خودش در يك شبكه اجتماعي، با اشاره به انتقال بابك زنجاني به زندان اوين، به توصيف شرايط بند 241 زندان اوين پرداخت.

 

او در بخش هايي از يادداشتش، اين بند را اين طور توصيف كرده است:« در گوشه سلول دستشويي و دوشي بصورت اپن قرار دارد و سه پتو ، يكي براي زير سر ، يكي براي زير انداز و ديگري براي رو انداز وجود دارد... در زمان ورود به سلول به هر فرد يك كاسه و يك قاشق و يك ليوان پلاستيكي ميدهند و مامور غذا در وعده هاي سه گانه در آهني را چند بار ميزند و بعد در را باز ميكند و در ظرفت كمي سوپ ميريزد.

 

وي در ادامه نوشت: يك وقتي از مامور پرسيدم اين چه سوپيست به شوخي گفت سوپ ميگو و حقيقتاً هم چيز عجيبي بود كه در هيچ كجا نمونه اش را نديده بودم(چيزي ما بين حليم و آش!!) و تكه اي نان و كمي چاي در ليوان و بعد صداي در آهني...راستي! هر كس جيره بهداشتي دارد كه شامل لباس زير و زيرپوش مي شود...»

 

از سوي ديگر، خبرگزاري فارس ديروز با انتشار خبري، از شرايط زندان محل نگهداري بابك زنجاني نوشت و به نقل از «يكي از مسئولان دستگاه قضايي» شرايط محل نگهداري ميلياردر زنداني را اين طور توصيف كرد:«بابك زنجاني با توجه به قراره صادر شده تحويل زندان اوين شده است و در انفرادي به سر مي‌برد.همه اطاق‌هاي نگهداري متهمان 12 متري است و يك چشمه توالت در آن قرار دارد تا براي فرد بازداشت شده مشكلي به وجود نيايد.»

 

اين مقام مسئول با رد اختصاص هرگونه امكانات ويژه به بابك زنجاني هم گفته: «با اين فرد هم همچون ساير زندانيان و بازداشت شدگان رفتار مي‌شود.»

 

در هرحال بايد منتظر ماند و ديد سرنوشت آقاي ميلياردر مشهور كه گفته مي شود به دليل اتهام هاي اقتصادي بازداشت و زنداني شده است به كجا خواهد كشيد.