سايت تفريحي سرگرمي خبري خودرو دانلود خبر پرداز : خبر و تصوير براي بالاي ۱۸سا
دوشنبه، 16 دی 1392 - 20:15 کد خبر:24723
 
گفته مي شود اين تصوير مربوط به به سال هاي ۱۹۸۸ تا ۱۹۸۹ است كه گروهك منافقين با همكاري صدام عمليات موسوم به انفال كردها را اجرا كردند.
13 37 15 نظر
[-] اندازه متن [+]

 

يك پايگاه خبري تحليلي در مطلبي با عنوان «تصويري كه در شبكه هاي اجتماعي كردها را تكان داد» به تحليل عكسي پرداخته كه موجب واكنش تند كردها در كشورهاي مختلف شده است.


به گزارش جام نيوز؛ تصوير انتشار يافته تاييد مي كند كه گروهك تروريستي منافقين به كمك صدام در نسل كشي كردهاي عراق دست داشته است كه اين افشاگري مستند، موج گسترده اي از تنفر را ميان كردها نسبت به اين گروهك ايجاد كرده است .

 

بنا بر اين گزارش ، در اين تصوير يكي از اعضاي زن گروهك تروريستي منافقين در حالي مشاهده مي شود كه در حال پرت كردن يكي از كودكان كرد عراقي براي زنده به گور كردن در گودال هاي مرگ است.

 

اين پايگاه خبري نوشته است، اين تصوير در دو روز گذشته به صورت گسترده ميان كاربران فضاي مجازي رد و بدل مي شود كه تنفر عميق كردها را از گروهك منافقين به دنبال داشته است.

 

براساس اين گزارش كاربران كرد در شبكه هاي اجتماعي ذيل اين تصوير ضمن يادآوري جنايات گروهك منافقين عليه مردم ايران و عراق هزاران كامنت با عناويني مانند «مرگ بر منافقين» و «مرگ بر مسعود رجوي» درج كرده اند.

 

ايرنا نوشت: گفته مي شود اين تصوير مربوط به به سال هاي ۱۹۸۸ تا ۱۹۸۹ است كه گروهك منافقين با همكاري صدام عمليات موسوم به انفال كردها را اجرا كردند.

 

در جريان اين عمليات گروهك منافقين و نيروهاي رژيم بعث عراق كه به طور مستقيم از صدام فرمان مي گرفتند، بيش از ۱۰۰ هزار كردهاي بارزاني و گرمياني هاي عراقي را قتل عام كردند.

 

پايگاه خبري شنوباس ادامه داده است: در مليات هفت ماهه انفال از فوريه تا سپتامبر ۱۹۸۸ كه در استان هاي كركوك، دياله، نينوا و صلاح الدين، اجرا شد، بيش از سه هزار روستا نابود و بيش از ۱۸۲ هزار جمعيت بي دفاع از سوي ارتش و ماموران امنيتي عراق به قتل رسيدند.

 

در اين قتل عام شهرهاي حلبچه، طويلا، خورمال، سيد صادق، پينجوين، قلعه ديزه، سنگ سر، جوارتا، قلاچولان و ماوه ت به تمامي ويران و از سكنه خالي شدند.