سايت تفريحي سرگرمي خبري خودرو دانلود خبر پرداز : كلاس رقص‌هاي مختلط در تهران + تصاوير
پنجشنبه، 19 دی 1392 - 01:33 کد خبر:24883
كلاس رقص‌هاي مختلط در تهران + تصاوير

 

 
اخيرا در سايه غفلت مسئولين متاسفانه شاهد هستيم در كنار ديگر معضلات فرهنگي كه دامن جامعه را گرفته دربعضي نقاط شهر تهران، كلاسهاي آموزش رقص توسط خانم، بدون محدوديت جنسيتي برگزار مي شود كه باعث نارضايتي خيل عظيمي از خانواده ها شده است.
 
اخيرا در سايه غفلت مسئولين متاسفانه شاهد هستيم در كنار ديگر معضلات فرهنگي كه دامن جامعه را گرفته دربعضي نقاط ، كلاس‌هاي آموزش رقص، بدون محدوديت جنسيتي و به صورت مختلط برگزار مي شود كه اين مسئله باعث نارضايتي خيل عظيمي از خانواده ها شده است.
براساس اين گزارش ، به تازگي برخي گروه ها اقدام به راه اندازي سالن هاي آموزش رقص و خوانندگي همزمان كرده اند كه اين موضوع با تبليغات گسترده هم همراه است؛ اما هيچ گونه برخوردي با اين گروه ها صورت نگرفته و بر اساس شنيده ها اين آموزشگاه ها فعاليت خود را همچنان با قوت ادامه مي دهند.

    

در برخي از اين آموزشگاه ها دختران كم در آمد و جوان پس از آموزش و يادگيري انواع رقص در مجالس و مهماني هاي مختلط و  پارتي هاي شبانه توسط افراد خاصي به عنوان رقاص و گردانندگان مجالس بكارگيري مي شوند. اين افراد در قبال در يافت پول در اين گونه مجالس پنهاني به عنوان رقاص فعاليت مي كنند.


البته فعاليت اين كلاس ها جز به وجود آمدن مشكلات غير اخلاقي، روابط نا متعارف، از بين رفتن عفت و حيا و ارزش هاي ايراني - اسلامي و ترويج فرهنگ غربي دستاوردي نخواهد داشت.

نكته جالب اين كه كتاب هاو سي دي هايي كه در اين آموزشگاه ها تدريس مي شود داراي محتوايي غير اخلاقي از قبيل خيانت به بنياد خانواده، دزدي، جنايت و رفتار هاي نامشروع، استفاده از مشروبات الكلي و ترويج برگزاري مهماني هاي شبانه است.

از تبليغات فانتزي اين گونه موسسات كه بگذريم در بسياري از موارد مشاهده شده كه اشخاصي با پوشش غير اخلاقي به عنوان رزروشن و يا منشي در اين آموزشگاه ها مشغول به فعاليت هستند كه جداي از حقوق و مزاياي ماهانه، وجهي براي تهيه لوازم آرايشي و پوشش هاي نامناسب شان از سوي موسسان اين آموزشگاه ها دريافت مي كنند تا با جلب توجه بيشتر، باعث جذب مشتري شوند.

اين نكته حائز اهميت است كه در طول برگزاري اين كلاس ها، رويا پروري از طريق به تصوير كشيدن زندگي هاي اروپايي- آمريكايي به جوانان ديكته مي شود كه اين اقدام علاوه بر اينكه سوق دادن جوانان به سمت تفكرات، زندگي عادي آنان را تحت تاثير قرار مي دهد.

علاوه بر اين آموزشگاه ها بعضا مشاهده مي شود برخي از مراكز فرهنگي دولتي مثل سراي محله ها و برخي آموزشگاه هاي وزرشي و ايروبيك نيز در كنار فعاليت هاي خود ، آموزش رقص را نيز دارند ولي نه به صورت مختلط بلكه به نوجوانان و جوانان تحت عناويني مثل رقص باله آموزش مي دهند.

اين در حالي است كه اين روزها كارشناسان و جامعه شناسان با توجه به هجمه‌هاي گسترده عليه ارزش‌هاي اخلاقي، همواره بر ارائه آموزش‌هاي صحيح و اصولي و بر مبناي معيار‌هاي ايراني - اسلامي اشاره و تأكيد دارند؛ اصل مهمي كه به نظر مي‌رسد برخي از مديران و مسئولان از آن غافل هستند. لذا انتظار مي رود مسئولان در اين زمينه اهتمام جدي بورزند و تصميمي عملي بگيرند تا مقابل اين اقدامات ضد فرهنگي و ارزشي گرفته شود.

در هر صورت در حال حاضر علاوه بر مسئله بدحجابي كه امروزه بسيار مورد بي توجهي قرار گرفته و باعث ترويج فرهنگ بي بند و باري در جامعه شده است، مسئله افزايش فعاليت كلاس هاي آموزش رقص كه فاقد مجوز لازم نيز هستند در جامعه مطرح  است كه جا دارد مسئولان توجه بيشتري به اين موضوع داشته باشند.

منبع: دانا