سايت تفريحي سرگرمي خبري خودرو دانلود خبر پرداز : كي‌روش:يك گل در جام‌جهاني با‌ارزش‌تر از مقام در آسيا است/بايد به فرگوسن و مورينيو زنگ بزنم!
چهارشنبه، 9 بهمن 1392 - 20:19 کد خبر:26235

 

كي‌روش:يك گل در جام‌جهاني با‌ارزش‌تر از مقام در آسيا است/بايد به فرگوسن و مورينيو زنگ بزنم!

سرمربي تيم‌ملي فوتبال كشورمان گفت: زدن يك گل و يا يك برد در جام جهاني با ارزش تر از هر مقامي در ليگ قهرمانان آسيا است.


به گزارش شبكه اطلاع رساني دانا  كارلوس كي‌روش با انتقاد از شرايط حاكم بر فوتبال كشورمان گفت: مجبوريم اردوي تيم‌ملي را لغو كنيم به دليل اجبار اين تصميم را مي‌گيريم. براي اين موضوع هم دليل منطقي وجود دارد چراكه وقتي بازيكنانمان را در اختيار نداريم چرا بايد به اين اردو برويم. بازيكنان اصلي تيم‌ملي ايران را ترك كردند و الان هم بيش از چهار نفر خارج از ايران هستند. چيز ديگري كه به نظر مي‌رسد اين است كه بازيكنان ديگر هم به همين مسير مي‌روند بنابراين بدون هيچ‌گونه حمايت مالي و بازيكناني كه نيستند منطقي نيست كه اردو را برگزار كنيم.

وي ادامه داد: شما خبرنگاران درك مي‌كنيد كه اين موضوع در آينده و در تصميم‌هاي ما تاثير دارد اما در حال حاضر نمي‌توانيم چيزي را به تيم‌ملي اضافه كنيم چون نمي‌دانيم شرايط آينده چيست. برنامه‌هاي ليگ كماكان ادامه دارد و تيم ها مي‌توانند بازي‌هايشان را كامل انجام دهند چون برنامه ما كنسل شد.

سرمربي تيم‌ملي فوتبال كشورمان ادامه داد: مطلب دومي كه امروز بايد در بيانيه خودم مطرح كنم اين است كه از زماني كه وارد ايران شدم از جانب شخص خودم، كادر فني، بازيكنان و فدراسيون فوتبال مفتخرم كه بگويم هيچ شكي ندارم كه هيچگونه حمايتي از ما نشد و حمايتي دريافت نكرديم تا وجهه تيم‌ ملي بالاتر رود.

وي افزود: هيچ شكي نيست كه تلاش مي كنيم وجهه تيم ملي را بالا ببريم. به نظر من اين دستاورد بايد به عنوان وظيفه باشد براي كسي كه كار من را ادامه مي دهدتا پيراهن تيم ملي را درجايگاه بالاتري قرار دهد. موفق شديم بالاتر از كره‌جنوبي به جام جهاني صعود كنيم. از الان صعود به جام ملت‌هاي اسيا را قطعي كرديم و در رنكينگ فيفا و آسيا شرايط خوبي داريم.

كي روش تصريح كرد: مطلب بعدي كه مي‌گويم اين است كه بعد از صعود به جام جهاني اين حس را داشتم كه اين غرور و شادي كه به وجود آمده را در جام جهاني مي توانيم ادامه دهيم و توقعات 80 ميليون ايراني را برآورده كنيم. شرايط خيلي سريع به شكلي رقم خورد كه ما در مقابل حريفان خواهيم بود برعكس شد و مقابل خودمان قرار گرفتيم. اين براي من قابل قبول نيست. از زمان صعود به جام جهاني پي در پي بازي‌ها و اردوهايمان را لغو كرديم. دقيقا به همين شيوه شانس حضور قدرتمند در جام جهاني را به خطر انداختيم. دوباره يادآوري مي كنم يك گل، يك برد در جام جهاني بسيار ارزشمندتر از ساير مقام ها در ليگ قهرمانان آسيا است. هنوز به من يادآوري مي كنند كه چه شادي بعد از پيروزي ايران مقابل آمريكادر جام جهاني 98 به وجود آمده است.

كي روش تاكيد كرد: ناراحت هستم و دچار تشويش شدم، احساس بسياري از 80 ميليون ايراني با من يكي است. هيچ شكي نيست كه با اين راهي كه در پيش گرفتيم فقط شانس خودمان را به خطر انداختيم. از دوستان رسانه‌اي درخواست مي كنم بازي‌هاي مختلف از آرژانتين، نيجريه و بوسني را پخش كنند چرا كه بعضي ها نمي‌دانند ما با چه تيم‌هايي بازي داريم. تا همه از سطح حريفانمان آگاه شوند. هيچ شكي ايران ندارد كه خيلي از كشورهاي مختلف دوست نداشتند ما را در جام جهاني ببينند.

وي افزود: در مدت مسابقات مقدماتي خيلي تيم ها كارهايي كردند كه ما به جام جهاني نرويم. دوباره به خاطر بياوريد تمامي سختي ها و دشواري هايي كه پشت سر گذاشتيم بازي با لبنان، كره جنوبي و تمام سعي‌هايي كه انجام شد تا ما به جام جهاني نرويم. در ديدار قطر و ازبكستان چه اتفاقي افتاد ما به جام جهاني رفتيم اما خودمان داريم حضورمان را با كارهايي كه مي كنيم به خطر مي اندازيم. در انتها مي گويم كسي نمي تواند با وعده زندگي كند. اعتقاد دارم با ابعاد و مقياس كلي كشور ايران حمايت از تيم ملي در راه جام جهاني كار خاصي نيست.

كي‌روش در ادامه تأكيد كرد: شما مي دانيد جزو وظايف فدراسيون نيست كه بخواهد در امور بازيكنان و باشگاه‌ها دخالت كند. يكي از بازيكنان ديروز اشاره كرده بود موافق انتقال بازيكنان كه هيچ درگيري با جام جهاني مثل كويت و قطر ندارند، نيستم. در آخر اين تصميم حق آنها است كه انتخابي كنند كه باعث شادي آنها شود. در نهايت من از تصميم آنها حمايت مي كنم چرا كه براي خوشحالي كار خود اين تصميم را مي‌گيرند كه اگر خوشحال باشند مي توانند در تيم ملي بهتر باشند.

وي در ادامه در پاسخ به اين سوال كه آيا موافق تصميم بازيكناني است كه در اين شرايط راهي خارج از كشور مي شوند، عنوان كرد: واقعيت اين است كه در پشت پرده تمام تلاشم را مي كنم كه جلوي اين كارها را بگيرم. بحران‌ها و مشكلات زيادي را در ايران پشت سر گذاشتم. يك روز يك نفر من را محكوم كرد اطلاعات ايران را به قطر مي‌فروشم، اين توهين بزرگي به من بود. تمام تلاشم را كردم بازيكنان را القا كنم كه بايد اميد داشته باشند.

سرمربي تيم ملي افزود: در ماه مهر، شهريور، آبان و آذر بايد اميد را زنده نگه داريم. امروز بار ديگر با شرايطي روبرو هستيم كه موافق تصميم آنها نيستم اما از تصميم آنها حمايت مي‌كنم چرا كه حق شاد بودن دارند و در اين شرايط به تيم ملي بيشتر كمك مي‌كنند. در اين كشور در طول 2 سال و 8 ماه، زمان‌هاي زيادي بوده كه بدون گرفتن حقوقم تمام تلاشم را براي موفقيت تيم ملي انجام دادم. دستياران و كادر من نيز اين كار را كردند. يكي چيزي هست كه ديگر قادر به انجام اين كار نيستم و آن جمع كردن تيم بدون بازيكنان است. بايد با دوستان صميمي خودم مثل كاپلو، فرگوسن، مورينيو و .. تماس بگيرم تا آنها راهكار بدهند وگرنه بايد كاپرفيلد يا شعبده‌باز بياوريم كه اين كار را كنند. با توجه به اين دوستان كه سعي كردند شخص بنده را به مسير ديگري ببرند فقط بايد به آنها بخندم بعضي از افراد به بقيه نگاهي دارند به همان شكل كه خودشان در باطن هستند. خداوند آنها را مورد بخشش قرار دهد چرا كه من صبر خدا را براي بخشش آنها ندارم.

وي در ادامه صحبت‌هاي خود گفت: درست است ساليان زيادي تجربه دارم و نگاه استراتژيك خود را در برنامه ريزي پلكاني در نظر مي گيرم. براي اينكه بتوانيم راهكاري را معرفي كنيم بايد برخي اطلاعات ريز را در نظر بگيريم. يك تاريخ رسمي در فيفا داريم. روز 18 مي آماده سازي رسمي را شروع خواهيم كرد. قبل از اين تاريخ يك سيستم داوطلبانه داريم و افرادي كه به اردو بيايند با آنها كار مي‌كنيم. اين برنامه ما است. 18 مي كه برابر با 28 ارديبهشت است با افراد داوطلبانه كار مي‌كنيم. كادرفني آماده است با اين افراد داوطلبانه كار كند. بعد از 18 مي كار را رسمي آغاز مي‌كنيم. اين مسئله قسمتي از دغدغه من است.هيچگاه مسائل شخصي و منفعت خود را بر كار در تيم ملي ترجيح ندادم. در تمام طول ساليان دراز مربيگري اين كار را نكردم. برايم بسيار مهم است كه به منافع شخصي خودم فكر نكنم اين مسئله مهم نيست. هدف اصلي و دغدغه بزرگ من فكر كردن به منافع 80 ميليون ايراني است. كاملا احساس خوبي نسبت به خودم دارم و وجدانم راحت است چراكه تلاش كرديم. رئيس فدراسيون هم اين كار را كرد اما واقعيت اين است كه بايد با مسائل روبرو شويم.

وي ادامه داد: قبلا بارها اعلام كردم فرقي نمي‌كند هدف ما يك رويا بيشتر نيست من هر روز با اين رويا به كارم ادامه مي‌دهم. همانطور كه گفتم با شرايط كنوني كه اردوها يكي بعد از ديگري لغو مي‌شود و حمايتي انجام نشده شانس خود را پائين مي‌آوريم با كاري كه انجام مي دهيم اميدمان را به خطر مي‌اندازيم. مخصوصا بعد از فضايي كه به وجود آمده و خودمان عليه خودمان اقدام مي كنيم كاملا اين شرايط غير قابل قبول است. ضرب المثلي داريم كه مي گويد يك شكاف كوچك مي تواند كشتي را غرق كند. خنده دارترين مسئله اين است كه خودمان اين شكاف را ايجاد مي‌كنيم.

سرمربي تيم ملي در پاسخ به اين سوال كه فكر نمي كني با اين شرايط به اعتبارت لطمه وارد شود، گفت: من از سوال شما قدرداني مي‌كنم. بايد به سبقه و پيشينه هر فردي نگاه كنيد. نوعي كه من مربيگري كردم اصلا اين نيست كه در وسط كار را رها كنيم. پدرم، من را مي كشت اگر وسط كار را رها كنم. در ايران شاهد بوديم يك مربي بازيكن نداشت استعفا داد رفت با توجه به سبقه من ممكن است ببرم ببازم و اخراج شوم اما رها كردن كار در وسط آن در اخلاق من وجود ندارد. ما دشمني و كار بدي براي فوتبال ايران نكرديم. تيم را به جام جهاني برديم اما در چند وقت اخير به نظر مي‌رسد من دشمن فوتبال ايران هستم. بايد با واقعيات روبرو شد در برخي صحبت‌ها گفتند بازي‌ها را به قطر مي‌فروشم. در اتفاق ديگري از تمام اعتباراتم استفاده كردم و برخي هزينه را خودم مي‌دادم حريف تداركاتي پيدا كنم اما من را به رفتن به تعطيلات محكوم كردند.

كي روش در پايان گفت: «دكتر چنگيزخان» مي گويد من بازيكنان را دچار مشكل كردم. ترانسفر بازيكن را گردن من مي‌اندازند. باشگاه پول ندارد گردن من مي‌اندازند. در جمع بندي اگر اينطور به نظر بيايد كه مشكل فوتبال ايران اگر من هستم ايراد ندارد مي توانم با رئيس فدراسيون جلسه بگذارم. اگر اين موضوع هست به خودم در رويم بگوييد نه اينكه به تيم ملي ضربه بزنيد. وقتي از من سوال مي پرسيد در مورد اعتبار كاري من در مقابل عملكرد تيم ملي مهم نيست. من مي جنگم پشت توقعات ۸۰ ميليون ايراني.اگر فوتبال ايران بگويد من مشكل دارم و ايراد از من است اين موضوع را قبول مي كنم. بهترين راهكار را بتوانم در نظر بگيرم و اين را بدانم مي جنگم در اين راه و وظيفه من است كه براي موفقيت تيم ملي ايران تمام تلاشم را كنم.

انتهاي پيام/ي