سايت تفريحي سرگرمي خبري خودرو دانلود خبر پرداز : شغل دوم بازيگران مشهور ايراني+عكس
شنبه، 12 بهمن 1392 - 13:12 کد خبر:26361

 


اخبارفرهنگي - شغل دوم بازيگران مشهور ايراني

خيلي از بازيگران و ورزشكاران نيز به خاطر مشكلات اقتصادي كه در حال حاضر كمر خيلي ها را خم كرده است براي اينكه بتوانند گليم خود را از آب بيرون بكشند، يا بازيگري را به عنوان شغل دوم پذيرفته اند و يا شغل دومي براي خود دست و پا كرده اند.

«آنها آدم مشهور هستند، پس وضع مالي شان توپ است»، اين جمله اي است كه خيلي از مادر وقتي درباره يك هنرمند و با يك ورزشكار حرفي به ميان مي آيد مي گوييم اما جالب است بدانيد خيلي از بازيگران و ورزشكاران نيز به خاطر مشكلات اقتصادي كه در حال حاضر كمر خيلي ها را خم كرده است براي اينكه بتوانند گليم خود را از آب بيرون بكشند، يا بازيگري را به عنوان شغل دوم پذيرفته اند و يا شغل دومي براي خود دست و پا كرده اند.

مهدي فخيم زاده: استاد بازيگري
شايد نخستين چيزي كه درباره شغل دوم آقاي فخيم زاده به ذهنتان برسد اين است كه او در يك باشگاه ورزش هاي رزمي را تعليم مي دهد. اما اشتباه مي كنيد هر چند مهدي فخيم زاده در رشته هاي رزمي براي خودش استادي است اما بايد بگويم كه او همراه هما روستا، همسر استاد سمندريان، مدرس كلاس هاي آزادي بازيگري آموزشگاه استاد حميد سمندريان هستند.

جالب است سري هم بزنيم به شاگردان اين اساتيد: امير جعفري، ريما رامين فر، يوسف تيموري، نگار فروزنده، محمدرضا فروتن و پارسا پيروزفر. اين بازيگرانه كه امروز جزو بهترين ها هستند از هنرجويان اين كلاس ها بوده اند.

لاله اسكندري: زيباسازي
طرح ها و كاشيكاري وي در تقاطع بزرگراه شهيد همت و ستاري را بسياري از ما ديده ايم، خانم بازيگر مدت هاست درگير كارهاي هنري و صنايع دستي است. روزبه اسكندري، برادر لاله اسكندري و مديرعامل شركت اجرا كننده طرح هاست.  نقاشي ديواري لاله اسكندري در دو فاز در بزرگراه شهيد همت، تقاطع بزرگراه شهيد ستاري ديده مي شود.

اخبار ,اخبارفرهنگي,شغل دوم بازيگران مشهور ايراني


خبرها حاكي از آن است كه به تازگي او روي يك پروژه جالب ديگر در حيطه كاشيكاري كار خواهد كرد. البته كساني كه پيگير كارهاي اين بازيگر جوان هستند مي دانند كه او عكاس بسيار ماهري هم هست و از كشورهاي مختلفي عكاسي كرده است و بارها نمايشگاه عكس داير كرده و كلي هم طرفدار در اين زمينه دارد.

رضا عطاران عكاس است
«متخصص عكسبرداري و فيلمبرداري از مجالس در منوهاي متفاوت»، اين شعاري است كه روي تابلو ورودي آتليه آقاي بازيگر نوشته شده است. رضا عطاران، بازيگر و كارگردان طنز مطرح و كاربلد ايراني، يك آتليه عكاسي با نام خانوادگي اش در شمال تهران دارد.

روناك يونسي: رستوران كيش
اخيرا روناك يونسي رستوراني در كيش افتتاح كرده است به نام «كوكوبانا» كه يك رستوران ايتاليايي است و در مركز تجاري واقع است. مديريت رستوران با خانم بازيگر است. شريكش يكي از دوستانش است اما در تهران هنوز رستوراني افتتاح نكرده است و مي گويد اگر قرار باشد اين كار را انجام دهد، يك افتتاحيه بسيار خوب برگزار مي كند و خبر بازگشايي آن را اعلام خواهد كرد چون مي خواهد اين افتتاحيه خيلي باشكوه و ويژه باشد.

همچنين او مي گويد: «رستورانم اصلا زنجيره اي نيست و هيچ ربطي به شعبه كيش و غذاهاي ايتاليايي ندارد. با اينكه دوستاني كه از تهران به كيش مي روند خيلي از كوكوبانا راضي هستند اما در تهران قرار نيست همان غذاها و همان كار را داشته باشيم. من اكثر مواقع كه سركار نباشم، به كيش مي روم و مديريت رستوران را به عهده مي گيريم چون به اين كار علاقه زيادي دارم. بيشتر كار من تهران است ولي هر وقت بيكار مي شوم، سريع به كيش مي روم تا شخصا خودم روي همه چيز نظارت داشته باشم.»

روناك يونسي مي گويد حرفه اصلي اش بازيگري است اما روي درآمد اين كار به عنوان شغل اصلي نمي توان حساب باز كرد بنابراين زماني پيش مي آيد كه كم كار مي شود. او تاكيد مي كند كه سال 90 كم كار بوده و درآمدي خوبي از پروژه هاي سينما و تلويزيون نداشته است دليل اين كم كاري را هم پيشنهاداتي مي داند كه داشته. او مي گويد كه پيشنهادها خيلي ضعيف بوده است و او اصلا با فيلمنامه ها ارتباط برقرار نمي كرده است.

سياوش خيرابي از آتليه تا رستوران

اخبار ,اخبارفرهنگي,شغل دوم بازيگران مشهور ايراني


او سال ها در آتليه همراه برادرش او رنگ كار عكاسي مي كرد اما ناگهان پاي سياوش خيرابي به پروژه هاي سينمايي و تلويزيوني باز شد و چندي بعد هم خبر رسيد كه او يك رستوران شيك فست فودي دارد. او كه خود از طرفداران غذا و آشپزي است مي گويد هميشه دوست داشته كه رستوراني داشته باشد و علاوه بر كار بازيگري، رستورانداري را هم تجربه كند.

رضا كيانيان نويسنده، مجسمه ساز و عكاس
مگر مي شود رضا كيانيان را فقط در عرصه بازيگري ديد. او از هنرش در بسياري از رشته هاي هنري استفاده مي كند، مجسمه مي سازد و عكاسي مي كند و روزها و شب ها مي نشيند پاي برگه هاي سفيد و مي نويسد. او چندين كتاب با نام خودش چاپ كرده است.

سيد جواد هاشمي يك معلم است
سيد جواد هاشمي سال هاست كه به عنوان معلم، در يك كانون فرهنگي در غرب تهران فعاليت مي كند.


شبنم قلي خاني: استاد دانشگاه
شبنم قلي خاني هم سال هاست كه به جز بازي در مقابل دوربين، به دانشگاه مي رود و به دانشجويانش تئاتر درس مي دهد. او استاد دانشگاه آزاد است.

ايمان اشراقي: آقاي دكتر
ايمان اشراقي را شايد خيلي ها به ياد داشته باشند، همان پسر جوان سريال «خط قرمز» كه عشق معروف شدن داشت و مي خواست به خارج از كشور برود و براي رسيدن به آرزويش، با دوستانش همراه شد تا از خانه فرار كند. اين پسر جوان، درست در همان دوران كه مشغول بازي در اين سريال بود سخت درس مي خواند و در نظر داشت دكتر شود، آن هم دكتر پوست و مو.

اخبار ,اخبارفرهنگي,شغل دوم بازيگران مشهور ايراني


هنوز چند سال از سريال «خط قرمز» نگذشته است كه او در مطب خودش كه در شمال شهر است براي بيمارانش نسخه مي پيچد. اين روزها هم سرش خيلي شلوغ است تا آنجا كه ما براي گپ و گفت با او مجبور شديم به پدر آقاي دكتر زنگ بزنيم و پدر ايمان هم گفت كه سر فرزندش حسابي شلوغ است جالب است بدانيد او چند كتاب روانه بازار كرده است و مؤلف هم هست.

مهتاب كرامتي و مزون داري
مهتاب كرامتي، بازيگر و سفير حسن نيت يونيسف در ايران هم در عرصه طراحي و دوخت لباس كار مي كند. او 12 سال است كه در يك مزون به كار توليد انبوه لباس مشغول است و براي يكي از برندهاي معروف، لباس طراحي كرده و توليد مي كند.

تهمينه ميلاني: خانم معمار
تهمينه ميلاني، كارگردان بنام ايراني، فارغ التحصيل معماري است و در كنار كارگرداني سينما، به كار معماري داخلي مشغول است. دفتر او در يكي از گرانقيمت ترين خيابان هاي پايتخت قرار دارد. او و همسرش محمد نيك بين، تهيه كننده، به همراه هم در اين شركت مشغول به كار هستند.

ستاره اسكندري: طراحي لباس

اخبار ,اخبارفرهنگي,شغل دوم بازيگران مشهور ايراني

 

ستاره اسكندري صاحب يك مغازه طراحي لباس در يكي از پاساژهاي مشهور تهران است و تا به حال چندين شوي لباس برگزار كرده است. او بيشتر دوست دارد از هنرهاي سنتي ايران ايده بگيرد و از پارچه هايي استفاده مي كند كه رنگ و لعابي اصيل دارد.

نيما شاهرخ شاهي: مهندس ناظر ساختمان
نهيما شاهرخ شاهي پيش از اينكه بازيگر بودنش كشف شود سر ساختمان مي رفت و مهندس ناظر بود. او سال ها پيش، در دانشگاه، در رشته مهندسي عمران تحصيل كرده بود و اين روزها زماني كه سر پروژه سينمايي نيست او را مي توان سر پروژه هاي ساختماني پيدا كرد. مهندس شاهرخ شاهي وقتي مي خواهد درباره كنكور مهندسي و دانشگاه حرف بزند ياد اولين روز دانشگاهش مي افتد كه به جاي استاد وارد كلاس مي شود و در نقش استاد با دانشجوها شروع به صحبت مي كند: «داشتم براي بچه ها فيلم بازي مي كردم و آنها هم باورشان شده بود

 

كه من استادم كه ناگهان در باز شد و يك مرد آمد و آرام روبرويم نشست من هم كم نياوردم و گفتم واقعا خوشحالم كه دانشجوياني دارم كه در اين سن به دانشگاه مي آيند و مي خواهند درس بخوانند. او را نشان دادم و گفتم مانند اين آقا. مرد مسن بلند شد و آمد در گوشم گفت الان متوجه نشدم من استادم يا شما. فهميدم كه او استاد است و گفتم شرمنده استاد، آمدم جايم را به استاد بدهم كه كل كلاس تركيد همان روز مرا از دانشگاه اخراج كردندو چند وقتي سر كلاس ننشستم.»

فكرش را بكنيد اولين روز دانشگاه اينگونه گذشت و بعد هم چند وقت اخراج اما بعد درس خواندم و مهندس شدم و شروع كردم به بستن قراردادهاي خوب. در اين ميان يك روز براي بازي در فيلم سينمايي مكس انتخاب شدم اما هيچ وقت كار اصلي ام را رها نكردم، به نظر من بازيگري هيچ وقت نبايد شغل اول باشد.»

حميد عسگري هم كافه دار است

اخبار ,اخبارفرهنگي,شغل دوم بازيگران مشهور ايراني

 
انگار داشتن رستوران و كافه، شغل دوم و شايد هم شغل اول بيشتر هنرمندان و ورزشكاران شده است. در اين ميان حميد عسگري خواننده جوان پاپ نيز صاحب كافه اي در شهركي در غرب تهران است البته خبرها حاكي از آن است كه او كافه اي هم در كرج داير كرده است.

اميد روحاني: متخصص بيهوشي
خيلي از بيمارانش زماني كه او را در اتاق عمل مي بينند تعجب مي كنند و با خودشان مي گويند خودش است؟ نه، اشتباه مي كنم او نمي تواند پدر متعصب فيلم «دايره زنگي» باشد، هماني كه سر پسرش داد مي كشيد و نمي گذاشت دخترش تنهايي به كوه برود اما وقتي آنها دقيق تر مي شوند باورشان مي شود كه كسي بالاي سرشان ايستاده و از او مي خواهد خودش را براي يك جراحي موفق آماده كند، كسي نيست جز اميد روحاني، بازيگري خوش ذوق كه سال ها پيش وارد عرصه بازيگري در صحنه تئاتر و سينما شد و به خوبي هم جاي خود را در اين حيطه باز كرد

 

اما قبل از آنكه بازيگر شود يك پزشك شده بود و به عنوان متخصص بيهوشي در اتاق جراحي حضور داشت. اميد روحاني از دانشگاه علوم پزشكي تهران مدرك طبابت عمومي خود را گرفته است و از دانشگاه علوم پزشكي شهيد بهشتي مدرك تخصصي بيهوشي را اخذ كرده است.

نگار جواهريان: مترجم و روزنامه نگار
نگار جواهريان، بازيگر جوان و با استعداد اين روزهاي سينماي ايران، سابقه روزنامه نگاري هم دارد. او مدتي در مجله اي درباره تحليل بازيگري مطلب مي نوشته است. دختر «طلا و مس» مترجمي هم مي كند. نمايشنامه «خيانت» و «تينوش نظم جو» را نشر ني در قالب مجموعه دور تا دور دنيا به ترجمه او منتشر كرده است.

پوريا پورسرخ: دكتراي فيزيولوژي گياهي
پوريا پورسرخ، بازيگر سينما و تلويزيون دكتراي فيزيولوژي گياهي دارد و در كنار بازيگري به كار طراحي فضاي سبز و ترجمه مقاله براي مجله هاي علمي هم مشغول است.
 اخبارفرهنگي - همشهري سرنخ, برترينها