سايت تفريحي سرگرمي خبري خودرو دانلود خبر پرداز : فوتباليست هاي ماشين باز
شنبه، 12 بهمن 1392 - 13:25 کد خبر:26369

 


 

 

فوتباليست هاي ماشين باز

 

ديگر گذشت آن زماني كه بازيكنان فوتبال براي حضور در تمرين هاي باشگاهي از وانت و موتور استفاده مي كردند؛ اين روزها اگر سري به محل تمرين تيم هاي فوتبال كشورمان بزنيد با ديدن انواع و اقسام ماشين هاي لوكس هوش از سرتان مي پرد؛ آن قدر كه بي خيال صحبت كردن با بازيكنان محبوبتان مي شويد و همه هوش و حواستان را به اتومبيل آخرين مدلش مي دهيد.

 

اين اتفاق از زماني افتاد كه تعداد صفرهاي مبلغ قراردادهاي بازيكنان كم كم زياد شد و بازيكنان فوتبال با خريدن ماشين هاي آخرين مدل، به نوعي كري خواني را از زمين مسابقه به بحث ماشين و ماشين بازي هم كشاندند؛ با ورود ماشين هاي خارجي به ايران بازيكنان فوتبال علاقه عجيبي به خريد اين خودروها از خود نشان دادند.

 

عليرضا نيكبخت واحدي و حامد كاويانپور را مي توانيم به عنوان سردمدار اين بازيكنان معرفي كنيم. آنها با واردكردن آئودي هاي آخرين مدل از دوبي به تهران چشم هر رهگذري را در خيابان ها خيره مي كردند. حالا اما شرايط فرق كرده و براي بازيكنان فوتبال ديگر حتي داشتن يك بنز آخرين مدل هم قانع كننده نيست؛ براي اهمين در پاركينگ خانه بيشتر آنها، دو يا چند ماشين مدل بالا ديده مي شود كه در بيشتر موارد يكي از آنها گوشه پاركينگ در حال خاك خوردن است.

 

● علي دايي؛ پورشه پانامرا - بي ام دبليو X۳

 

همان طور كه خيلي از شماها حدس مي زنيد علي دايي گران ترين اتومبيل را در بين اهالي فوتبال و حتي ورزشكاران بقيه رشته ها در اختيار دارد. مربي فعلي راه آهن و مربي سابق پرسپوليس كه به عنوان اولين لژيونر ايران پا به فوتبال اروپا گذاشت، اين روزها با دو اتومبيل گران قيمت خيابان هاي تهران را طي مي كند. او يك پورشه پانامراي بادمجاني دارد كه گفته مي شود مبلغ آن حدود ۴۴۰ ميليون تومان است. البته دايي يك بي ام دبليو X۳ هم دارد كه قيمت آن حدود ۸۰ ميليون تومان است. گفته مي شود دايي يك پرادوي سفيد رنگ دودر هم دارد كه فعلا خبري از آن نيست. اين فوتباليست باسابقه كه در سال هاي اول شروع فوتبالش يك رنوي بژ داشت با سختي هايي كه در فوتبال كشيده بالاخره به جايي رسيد كه توانست گران ترين اتومبيل را در بين جماعت ورزشكار سوار شود.

 

● فرهاد مجيدي؛ بي ام دبليو سري ۷ نسل قديم

 

فرهاد مجيدي مدت ها در كشور امارات و در حاشيه خليج فارس فوتبال بازي كرده و در اين مدت انواع و اقسام اتومبيل هاي آخرين مدل را سوار شده است. از بي ام دبليو و بنز گرفته تا لامبورگيني و بوگاتي و... اما از زماني كه اين بازيكن به فوتبال ايران و باشگاه استقلال برگشته بيشتر با اتومبيل ۱۴۰ ميليون توماني اش ديده شده است. اتومبيل كاپيتان استقلالي ها يك بي ام دبليو سري ۷ نسل قديم است كه نمونه آن را مي توانيد در نمايشگاه اتومبيل تقريبا با همين قيمت ببينيد.

 

● شيث رضايي؛ بنز سري C

 

نام شيث رضايي عمدتا با حاشيه و درگيري هاي بيرون از زمين همراه است. اين مدافع باسابقه پرسپوليس كه در زمان سرمربيگري علي دايي از اين تيم كنار گذاشته شد و با حضور حميد استيلي بازهم به اين تيم بازگشت، ساكن خيابان سعادت آباد تهران است و اتومبيل بنز سري C دارد كه رنگ آن مشكي متاليك است. گفته مي شود كه قيمت اتومبيل شيث رضايي چيزي حدود ۸۰ ميليون تومان است.

 

● مهدي مهدوي كيا؛ پورشه كاين

 

بازيكن سابق هامبورگ كه يكي از محبوب ترين بازيكنان تاريخ اين باشگاه هم محسوب مي شود در زمان حضورش در كشور آلمان تنها اتومبيلي كه سوار مي شد بنز بود؛ كه البته يك بار هم به خاطر سرعت زياد در رانندگي توسط پليس آلمان جريمه سنگيني شد. با اين حال وقتي دوباره به ايران برگشت. يعني در زمان حضور در استيل آذين - با پژو ۲۰۶ در تهران تردد مي كرد؛ اما اين اتومبيل اتومبيلي نبود كه او را راضي كند. شايد به خاطر همين است كه سراغ يك اتومبيل پرسرعت تر رفت؛ مهدوي كيا اين روزها با پورشه كاين زيبايش در جاده هاي تهران و رشت درحال رفت و آمد است؛ آن هم به اين دليل كه در ليگ امسال براي اولين بار در تيمي شهرستاني بازي مي كند و در داماش گيلان توپ مي زند. قيمت پورشه مهدي كيا چيزي حدود ۲۶۵ ميليون تومان است!

 

● محمد پروين؛ بي ام دبليو ۶۳۰

 

شايد از ديدن اسم محمد پروين در اين ليست تعجب كنيد اما بهتر است بدانيد كه پسر علي پروين هم كه امسال بايد در پيكان تهران بازي كند اتومبيل گران قيمتي دارد. بازيكن سابق پرسپوليس علاقه زيادي به اتومبيل بي ام دبليو دارد و بيشتر اوقات مدل هاي مختلف همين اتومبيل را سوار مي شود. محمد پروين دليل علاقه اش به بي ام دبليو را در يكي از مصاحبه هايش گفته: «اتومبيل كاملي است؛ هم ايمني خوبي دارد و هم از قدرت و شتاب بالايي بهره مي برد. به خاطر همين دوست دارم هميشه مدل هاي متنوعي از بيمپ ام دبليو را سوار شوم.» اتومبيل اين هافبك تكنيكي، يك بي ام دبليو ۶۳۰ سفيد رنگ است كه قيمت آن بيش از ۱۳۰ ميليون تومان تخمين زده مي شود.

 

● احمدرضا عابدزاده؛ تويوتا لندكرويزر

 

خيلي ها معتقدند كه احمدرضا عابدزاده محبوب ترين فوتباليست تاريخ كشورمان است؛ ادعايي كه در نظرسنجي برنامه ۹۰ با شركت خيره كننده طرفداران اين بازينك به خوبي اثبات شد. بهتر است بدانيد كه دروازه بان افسانه اي فوتبال ايران برخلاف ديگر دوسانش خيلي اهل ماشين بازي نيست. او سال هاي زيادي با بليزر غول پيكرش در خيابان هاي تهران ديده مي شد. در اين مدت خيلي ها مي خواستند كاري كنند تا او اتومبيل بهتري بخرد اما عابدزاده به اتومبيلش وفادار بود؛ تا اينكه از دو سال پيش ناگهان تصميم گرفت بليزر معروفش را بفروشد. عابدزاده بعد از بليزر سراغ آخرين مدل تويوتا لندكرويزر رفت تا نشان بدهد در انتخاب اتومبيل هم سليقه اش با بقيه فوتباليست ها فرق مي كند. عابدزاده و اتومبيل مشكي ۱۵۰ ميليون توماني اش را مي توانيد هر روز در خيابان شريعتي تهران ببينيد؛ جايي كه او فست فود ۲۲ را راه اندازي كرده و هر روز از مشتري هاي زيادي پذيرايي مي كند.

 

● عليرضا نيكبخت واحدي؛ بي ام دبليو سري ۳ كروك

 

اما لقب ماشين بازترين بازيكن فوتبال كشور به كسي نمي رسد جز عليرضا نيكبخت واحدي! او معمولا هر ماه با يك اتومبيل جديد ديده مي شود. عليرضا وقتي كه در امارات بازي مي كرد با واردكردن يك آئودي مدل بالا به كشور سر و صداي زيادي در رسانه ها ايجاد كرد؛ آن هم زماني كه بهترين ماشين بازيكنان در ايران پژو ۴۰۵ بود! آقاي ماشين باز اين روزها بيشتر با بي ام دبليوي سفيدرنگ و سري سومش ديده مي شود؛ اتومبيلي كه گفته مي شود قيمتش حدود ۱۶۰ ميليون تومان است. البته اين اتومبيل عليرضا نيكبخت مدتي پيش به سرقت رفته بود اما خيلي زود سارق توسط پليس دستگير شد و اين اتومبيل هم به پاركينگ خانه صاحبش برگشت!

 

● محسن خليلي؛ بي ام دبليو سري ۳ كروك

 

محسن خليلي مهاجمي است كه از بازي در پرسپوليس به شهرت زيادي رسيد؛ البته روزگاري كه او در پرسپوليس بازي مي كرد با تومبيل آزراي مشكي رنگش در سطح شهر ديده مي شداما بعد از جدايي از اين تيم و پيوستن به استيل آذين، با پول خوبي كه از اين باشگاه به دست آورد يك بي ام دبليو مشكي رنگ سري ۳ از نوع كروم خريداري كرد كه گفته مي شود قيمت آن حدود ۱۰۵ ميليون تومان است. خليلي اين روزها با اين بي ام دبليو در تمرينات حاضر مي شود.

 

● فريدون زندي؛ لكسوس RX۳۵۰

 

اين بازيكن در كشور آلمان بزرگ شد و فوتبالش را هم در اين كشور شروع كرد و از بازي در تيم كايزرسلاترن آلمان به تيم ملي كشورمان راه پيدا كرد. زندي بعد از چند سال كه از حضورش در آلمان مي گذشت براي ادامه فوتبال به ايران آمد و به تيم استيل آذين پيوست. نكته جالب اينجاست كه زندي آن اوايل به خاطر ناآشنابودن با خيابان هاي تهران با آژانس بر سر تمرينات تيمش حاضر مي شد؛ اما بعد از مدتي كه با خيابان هاي تهران و البته رانندگي مردم تهران آشنا شد اولين اتومبيلي كه خريد پژو ۲۰۶ بود. از همان جا بود كه فهميد رانندگي در تهران با آلمان خيلي فرق دارد! زندي امسال در استقلال تهران بازي مي كند و با خريدن يك لكسوس RX۳۵۰ سفيد يخچالي حسابي خودش را در بين فوتباليست ها بر سر زبان انداخته است. گفته مي شود كه اتومبيل شيك و گران قيمت فريدون زندي حدود ۱۵۰ ميليون تومان مي ارزد.

 

● علي كريمي؛ بي ام دبليو سري ۳ نسل قديم بي ام دبليو سري ۷

 

جادوگر فوتبال ايران بعد از مهدوي كيا مي تواند به عنوان سومين فوتباليستي كه گران ترين اتومبيل ها را سوار مي شود معرفي شود. هافبك پرسپوليس كه علاقه زيادي به اتومبيل بي ام دبليو دارد، در هر جايي كه بازي كرده سعي كرده اتومبيل موردعلاقه اش را هم همراهش ببرد. كريمي يك بي ام دبليو سري ۷ مشكي و يك بي ام دبليو سري ۳ قرمز نسل قديم دارد. گفته مي شود كه قيمت بي ام دبليوي مشكي رنگ او در بازار چيزي حدود ۲۳۰ ميليون تومان و بي ام دبليوي قرمزرنگش حدود ۵۵ ميليون تومان است.

 

نكته جالب اينجاست كه علي كريمي معمولا بيشتر سفرهايش را با ماشين خودش انجام مي دهد و فقط وقتي مجبور باشد از هواپيما استفاده مي كند!

منبع:سرنخ