سايت تفريحي سرگرمي خبري خودرو دانلود خبر پرداز : خوانندگي زن محجبه و ارسال عكس‌هاي شخصي
شنبه، 12 بهمن 1392 - 15:17 کد خبر:26385
 
۱۵ عكاس با حمايت شركت بنتون و با هدف دسترسي به اطلاعات ايرانيان عكس هاي آنها را منتشر كرده اند.

به گزارش جام نيوز؛

چندي است در كنار حمله به فرهنگ و بنيان خانواده، زيرسئوال بردن حجاب در دستور كار برنامه هاي فارسي زبان و حتي برخي رسانه هاي خارجي صاحب برند قرار گرفته است.


بنابراين گزارش، پروژه تحقير و تخريب حجاب كه در يكي از شبكه هاي فارسي زبان و در برنامه آكادمي موسيقي” اتفاق افتاد اين روزها در همان شبكه و به شكلي ديگر به نمايش گذاشته شد. تبيان در اين زمينه مي نويسد:”ظاهرا سريال حضور زنان با حجاب در اين شبكه ادامه پيدا كرده است. اينكه زنان ايراني دركنار روند تهاجم مستقيم اين شبكه در اشاعه ارزش هاي غربي كه اكثرا با اقبال زودهنگام روبرو نخواهد شد در برابر تهاجم نرمي قرار مي گيرند كه در درازمدت مي تواند هدف نهايي اين شبكه را در غربي شدن زنان و خانواده ها فراهم آورد.


“ارمياي باحجاب” اولين شخصيت ساخته شده توسط دست اندركاران شبكه بهايي “من و تو” بود” كه در برنامه آكادمي موسيقي اين شبكه وارد شد و همگام با حفظ حجاب در مسابقات شركت كرد! و بدنبال آن به گفته تبيان در برنامه اي در همين شبكه حضور پيدا مي كند و در گفتگويي به تشريح مسئله حجاب خود!مي پردازد.


اما نكته اينجاست كه اين شبكه بهايي در كنار فعاليت شبكه هاي ديگر فارسي زبان كه به ترويج اباحه گري و خيانت مي پردازند مسئوليت تخريب حجاب را برعهده گرفته است.


شبكه “من و تو” در ادامه پروژه “زن محجبه خواننده” اين بار در برنامه بفرماييد شام شكل ديگري از زن محجبه را به نمايش گذاشته است:


ورود فردي محجبه به نام “فرزانه” در برنامه بفرماييد شام كه سبك زندگي با حجاب خاص خود! را تعريف و فرهنگ سازي مي كند.”فرزانه محجبه” در برنامه بفرماييد شام سبك هاي رفتاري، مراوداتي، پوششي، نحوه صحبت با نامحرم،حيا زدايي و… را به نمايش مي گذارد.


بايد بدانيم اين پروژه جديد، تنها در اين شبكه نمانده است بلكه اخيرا شبكه فارسي وان كه به دليل رويكرد تند ضد اخلاقي خود از گوي رقابت با ساير شبكه هاي فارسي زبان عقب مانده بود، در سريال اخيرش كه به زبان فارسي توليد كرده است در آن زناني با رعايت پوشش‌ معيارهاي ايران امروز وجود دارند. گويا اين شبكه در حركتي مكمل علاوه بر تاثير گذاري بهتر بر قشر سفيد جامعه و زنان ايراني در راستاي جنگ نرم خود و قبح زدايي و ترويج اباحه گري در جامعه با توجه به ذائقه مخاطب ايراني به دنبال باز پس گيري دوباره گوي سبقت از رقباي ماهواره اي خود در جذب مخاطب است. برنامه اي كه ممكن است در ساير شبكه ها نيز شيوع و شروع جديدي پيدا كند.


اما اين همه ماجرا نيست.پروژه تخريب حجاب به شيوه اي ديگر در سايت گاردين هم در دستور كار قرار گرفته است.دانا در اين زمينه مي نويسد:


اخيراً سايت گاردين در اقدامي عجيب از ايراني ها خواسته است تا تصاوير و فيلم هاي خانه هايشان را در اين سايت به اشتراك بگذارند كه برخي نيز عكس هاي شخصي خود را براي اين سايت ارسال كرده اند.


هرچند به نظر مي رسد برخي از اين عكس ها مربوط به ايران نباشند؛ اما متأسفانه برخي نيز عكس ها و فيلم هاي شخصي خود را در اين سايت منتشر كرده اند.به نظر مي رسد اين سايت انگليسي به دنبال نشان دادن تفاوت حجاب در اماكن عمومي و منازل شخصي است.


اين سايت با انتشار چنين عكس‌هايي فرهنگ حجاب را به عنوان يك اختلاف نظر مردم و مسئولين مطرح مي كند.جالب اينجاست كه تصوير ميز شام يك مجري برنامه آشپزي در صدا و سيما هم در ميان اين عكس ها ديده مي شود.


آنچه كه اين سايت به آن توجه نكرده مسئله اجتماعي بودن حجاب است كه در محيط شخصي اين مسئله اجتماعي در نظر گرفته نمي شود.پيش از اين نيز كتابIranian Living Room عكس هايي شخصي از ايرانيان را منتشر كرده است.


۱۵ عكاس با حمايت شركت بنتون و با هدف دسترسي به اطلاعات ايرانيان اين عكس ها را منتشر كرده اند.

* زن محجبه ايراني خون‌آشام در جشنواره ساندنس و برلين
اما اين همه اتفاقات پروژه هاي تخريبي حجاب نيست. چندي پيش فيلم ضد ايراني «يك دختر تنها در شب به سوي خانه مي‌رود» به كارگرداني و نويسندگي «آنا ليلي اميرپور» در جشنواره ساندس در ايالات متحده آمريكا به نمايش درآمد.


فيلمي داستاني و سياه و سفيد كه تلفيقي از ژانر نوآر و وسترن است. اين فيلم به زبان فارسي ساخته شده است.


جهان نوشت: داستان فيلم در يكي از شهرهاي متروك ايران كه پر از فاحشه و معتاد است و فقر و نااميدي در آن موج مي‌زند، رخ مي‌دهد. (اين دقيقا عباراتي است كه نشريه ورايتي در توصيف فيلم «يك دختر تنها در شب به سوي خانه مي‌رود» به كار برده است).


اين فيلم ۱۰۴ دقيقه‌اي درباره يك دختر محجبه خون آشام (با بازي شيلا وند) است كه عاشق پسري آس و پاس (آرش مرندي) مي‌شود كه قيافه‌اش شبيه به «جيمز دين»، بازيگر درگذشته هاليوود، است.اين فيلم قرار است در شصت و چهارمين جشنواره برلين هم به نمايش در آيد.