سايت تفريحي سرگرمي خبري خودرو دانلود خبر پرداز : حضور چهره هاي مشهور به همراه همسرانشان در افتتاحيه جشنواره فجر / تصاوير
دوشنبه، 14 بهمن 1392 - 14:29 کد خبر:26538

ساعاتي پيش جشن افتتاحيه سي و دومين جشنواره فيلم فجر در تالار وحدت برگزار شد.


حضور چهره هاي مشهور به همراه همسرانشان در افتتاحيه جشنواره فجر

در مراسم افتتاحيه جشنواره سي و دوم فجر كه ساعاتي پيش در تالار وحدت برگزار شد عليرضا رضاداد به عنوان دبير جشنواره در سخنان كوتاهي گفت: از رئيس جمهور محبوب كه با ارسال پيام اين دوره از جشنواره فجر را مورد لطف قرار داده‌اند تشكر مي‌كنم. سي و يك دوره از جشنواره فيلم فجر مي‌گذرد و اين پيك شادباش انقلاب كه فرياد آزادي و شكست سرماي زمستان بود، حالا به دوره سي و دوم رسيده است. حالا فجر مرد ميانسالي است كه مي‌خواهد در راه خود استوار باشد و ميراث گذشتگان را بر بال خود پرواز دهد. راه هموار نيست،‌ اما رفتن اميدواركننده و لذت‌بخش است. سينماي ايران عبور از مسير ناهموار را بارها تجربه كرده است و آنچه ما را بر اين راه استوار مي‌دارد،‌ اميد به حضرت حق است.

رضاداد  ادامه داد: امروز بيش از هر زماني نيازمند شنيديم و تا به فردايي برسيم كه فرداي پر از شور برسيم كه در پس حلقه تدبير منتظرمان است.... روحاني مچكريم.

همچنين حجت الله ايوبي معاونت سينمايي وزارت ارشاد در سخناني بيان كرد: قبل از آغاز ايام باشكوه فجر را تبريك مي‌گويم در عين حال به شما سينماگران كه ديروز روز شكوفايي سينما بود و آمدند اعلام كنند مي‌خواهند با سينما آشتي كنند من از مديران زحمتكش سينما تشكر مي‌كنم. خانم‌ها، آقايان، هنرمندان گرامي و ارجمند، سلام عرض مي‌كنم به شما و سينماي ايران، سينمايي به «رنگ خدا» و «رنگ گيلاس».

سينمايي كه در اين آشوب به وجود آمده «بلمي به سوي ساحل است» سلام به عزم و اراده شما، شما كه مي‌بخشيد حتي اگر فراموش نكنيد، سلام به اعتراض‌‌هاي نجيبانه خبرنگاران، سايت‌هاي سينمايي و خبرگزاري‌ها و خلاصه سلام به سينماي ايران. از اينكه در تحويل سال سينماي ايران حضور داريد خوشحال باشيد چرا سينماي ايران را سينماي اميد مي‌‌ناميم چون مديران مي‌كوشند تا همديگر را بفهمند.

وي در ادامه گفت: من اميدوارم چون شما مي‌نويسيد و اعتراض مي‌كنيد من اميدوارم پس هستم. من اميدوارم پس رئيس سازمان سينمايي هستم. خانم‌ها و آقايان ما روزگار سخت و پرآشوبي را پشت سر گذاشتيم. آغاز كرديم زمين را به پشتوانه حمايت‌هاي بي‌دريغ‌تان. احترام متقابل اگر شكل مي‌گيرد و براي سينماي جمهوري اسلامي ايران شيرين خواهد بود.

ايوبي خاطرنشان كرد: بر اين باورم كه نياز امروز سينماي ايران گفت‌وگو براي يافتن نقطه‌‌هاي پيوند است. نقطه‌هايي كه به هم مي‌رسند و مي‌شود خط سينماي ايران. خطي كه متقاطع است با نقاط اجتماعي، خطي كه قرمز نيست و به سوي نقاط تهي ميل نمي‌كند. ما يك خطيم، ما يك نگاهيم، ما خود سينماي ايرانيم، آري گفت‌وگو بين خانواده سينمايي ايران و بين كساني كه در اين سال‌ها به سينماي ايران بدبين شده‌اند و براي منافع خود عده‌اي را براي بر هم زدن آرامش سينماي ايران شوراندند. من مي‌خواهم آنها بازگردند و آن گذشته را برگردانند. اين گفت‌وگو نيازمند شجاعت است، شجاعت و بخشش و عذرخواهي از هم است. از شما مي‌خواهم كه من را ياري كنيد و از شما مي‌خواهم كه آستين‌ها را بالا بزنيد و كار، كار.

وي در خاتمه افزود: ايران ما بدون امام‌زاده صالح، تجريش، عاشورا جاي زندگي نيست. سپاس و هزاران سپاس از همه سينماگراني كه با ديدگاه‌هايشان راه را بر تحقق سينماي ايران باز كردند تقدير مي‌‌كنم. از كساني‌ كه آثارشان به جشنواره راه نيافت به خاطر تلاش‌شان تشكر مي‌كنم. چه پاداشي براي كاري كه كار دل است و كار پيشاني نيست.و در نهايت شعر «اي خدا اين وصل را هجران مكن» از مولانا را به عنوان پايان بخش سخنراني اش خواند.


 شهاب حسيني و همسرش
 شهاب حسيني و همسرش
شهاب حسيني و همسرش
 بهنوش طباطبايي و همسرش مهدي پاكدل
بهنوش طباطبايي و همسرش مهدي پاكدل
بهنوش طباطبايي و همسرش مهدي پاكدل
نورا هاشمي و همسرش ، مهدي هاشمي و همسرش گلاب آدينه
نورا هاشمي و همسرش ، مهدي هاشمي و همسرش گلاب آدينه ( مادر و پدر و همسر نورا هاشمي )

 پژمان بازغي و همسرش

پژمان بازغي و همسرش
 حسين پاكدل و عاطفه رضوي

حسين پاكدل و عاطفه رضوي

منبع:www.persianv.com