سايت تفريحي سرگرمي خبري خودرو دانلود خبر پرداز : حجاب ديدني دختر ورزشكار خبرساز شد! +عكس
دوشنبه، 18 فروردین 1393 - 17:13 کد خبر:29149

حجاب ديدني دختر ورزشكار خبرساز شد! +عكس

basketbalWwW.Kamyab.IR  حجاب ديدني دختر ورزشكار خبرساز شد! +عكس

مسئولان اين مدرسه نيز با مشاهده علاقه و پشتكار اين دختر مسلمان، به وي كمك كرده اند تا لباس‌هاي راحت ‌‌تري را پيدا كند تا به هنگام بازي، دچار مشكل نشود.

تا چند سال پيش مشاهده ورزشكاران محجبه در ميادين بين المللي بسيار كم و استثنايي در فضاي ورزشي جهان محسوب مي شد اما رشد قابل توجه شركت ورزشكاران مسلمان زن در ميادين جهاني طي سالهاي اخير، انگيزه اين قشر را براي حضور پرافتخار در رقابت هاي مختلف بيشتر كرده است و اين موضوع در رقابت هاي محلي كشورهاي غربي نيز قابل مشاهده است.

رسانه هاي غربي طي روزهاي اخير به فعاليت هاي يك بسكتباليست مسلمان و محجبه در ايالت «كنتيكت» آمريكا پرداخته اند كه تلاش مي كند به الگويي براي دختران مسلمان در آمريكا تبديل شود.

بثينه الاحواز دانش‌آموز مسلمان سال دوم دبيرستان «گيلبرت» ايالت كنتيكت آمريكا، در گفت‌ و گو با برخي روزنامه ها و رسانه هاي مجازي امريكايي از تاكيد خود به موضوع حجاب سخن به ميان اورده و افزوده است كه در هيچ شرايطي ورزش با لباس اسلامي را ترك نخواهد كرد.

 

 basketbal1WwW.Kamyab.IR  حجاب ديدني دختر ورزشكار خبرساز شد! +عكس

 

مسئولان اين مدرسه نيز با مشاهده علاقه و پشتكار اين دختر مسلمان، به وي كمك كرده اند تا لباس‌هاي راحت ‌‌تري را پيدا كند تا به هنگام بازي، دچار مشكل نشود.

يكي از مسئولان اين مدرسه در پاسخ به سوال رسانه ها درباره علت حمايت از اين دختر مسلمان گفته است: ما به ياد حضور ورزشكاران محجبه در المپيك افتاديم و با خود فكر كرديم كه بايد لباس‌ هاي مناسبي براي اين مقصود وجود داشته باشد، سپس با جست‌ و جو در اينترنت حجابي را پيدا كرديم كه بسيار سبك است و ورزشكار مي ‌تواند با اطمينان خاطر از آن استفاده كند.

مانع ديگري كه بر سر راه اين بسكتباليست محجبه وجود داشت، اخذ مجوز از كنفرانس ورزشي مدارس براي استفاده از حجاب بود كه با موافقت مسئولان اين كنفرانس با تقاضاي مدرسه گيلبرت، مجوز استفاده از حجاب توسط اين دانش‌آموز مسلمان در مسابقات ميان مدارس صادر و اين مانع نيز برطرف شد.

 

به نقل از تودي لينك