سايت تفريحي سرگرمي خبري خودرو دانلود خبر پرداز : شباهت عجيب معلم افغاني به ليونل مسي
شنبه، 23 فروردین 1393 - 13:47 کد خبر:29404

شباهت عجيب معلم افغاني به ليونل مسي


 
image

همه چيز از حدود يك‌ماه پيش شروع شد؛ زماني كه يك پزشك هراتي در يك ميهماني جواني را ديد كه شباهتي باورنكردي با ليونل مسي آرژانتيني، ستاره فوتبال جهان داشت.
انسان‌هاي شبيه به هم معمولا در فيلم‌ها و داستان‌ها بيشتر ديده مي‌شوند. در دنياي واقعي به باور بسياري از دانشمندان علم ژنتيك، شباهت افرادي كه هيچ رابطه خوني با هم نداشته باشند بسيار نادر است. 
 
اما يكي از همين موارد بسيار نادر، اينجا در هرات در غرب افغانستان، زندگي يك نفر را زير و رو كرده است. شباهت يك آموزگار ساده به يك ستاره پرآوازه فوتبال جهان. 
 
 
به طور معمول شباهت دو انسان در دو جغرافياي متفاوت و دور از هم زودتر خبرساز مي‌شود اما اگر در يك سوي اين ماجرا، ستاره‌اي چون ليونل مسي باشد، داستان فقط در حد خبر نمي‌ماند. 

مسي مسلمان شده است!
همه چيز از حدود يك‌ماه پيش شروع شد؛ زماني كه يك پزشك هراتي در يك ميهماني جواني را ديد كه شباهتي باورنكردي با ليونل مسي آرژانتيني، ستاره فوتبال جهان داشت. 
 
او با موبايلش عكسي از اين جوان گرفت و در صفحه فيس‌بوكش منتشر كرد و دقيقا پس از آن بود كه شايعه مسلمان شدن ليونل مسي و ديده شدنش در يك مسجد، به سرعت در شبكه‌هاي اجتماعي پخش شد و از مرزهاي افغانستان گذشت. 
 
البته اين جوان هراتي هم كه نامش عبدالكريم است از اين شباهت چهره و بعضي ويژگي‌هاي ديگر او با ليونل مسي ستاره فوتبال جهان و آرژانتين بي‌نصيب نمانده و سوژه شبكه‌هاي اجتماعي شده است. 
 
جواني كه ۲۶ ساله است و در ماه ژوئن سال ۱۹۸۷ در هرات در غرب افغانستان به دنيا آمده؛ دقيقا همان ماه و سالي كه مسي متولد شده است اما در آن سر دنيا و در آرژانتين. 

استاد مسي!
عبدالكريم در يك مدرسه ابتدايي در شهر هرات جغرافيا درس مي‌دهد. 
 
هيچ كدام از دانش‌آموزان اين مدرسه نام و يا نام خانوادگي او را نمي‌دانند و از همان روزهاي اولي كه عبدالكريم به اين مدرسه آمد، او را "استاد مسي" صدا كردند. 
 
مسئولان اداري و ديگر آموزگاران مدرسه هم به او 'استاد مسي' مي‌گويند. حتي دانش‌آموزان به جاي اينكه بگويند ساعت بعد درس جغرافيا داريم، مي‌گويند "ساعت بعد استاد مسي مي‌آيد." 

مزيت يا دردسر؟ 
در ماه‌هاي اخير شباهت عبدالكريم با مسي، مزيت‌ها و دردسرهاي فراواني براي او به دنبال داشته است. 
 
وقتي براي خريد به بازار مي‌رود، فروشندگاني كه طرفدار دوآتشه مسي هستند با او ارزان‌تر حساب مي‌كنند. برخورد آنهايي كه از بارسلونا و ليونل مسي دل خوشي ندارند هم قابل پيش‌بيني است. 
 
حالا ديگر هراتي هاي علاقمند به فوتبال و ستاره آرژانتيني، با عبدالكريم عكس يادگاري مي‌گيرند. 
 
عبدالكريم از اينكه به او مسي مي‌‌گويند و با او عكس مي‌گيرند خوشحال است اما در عوض بسيار پيش مي‌آيد كه در محافل عروسي و يا در ميان جمع احساس راحتي نمي‌كند. 
 
از اينكه همه به او خيره مي‌شوند، ناراحت است. پيش از اين عبدالكريم راحت‌تر مي‌توانست در محافل شادي شركت كند. عبدالكريم مانند مسي متاهل است، مثل او يك فرزند دارد و تنها فرزندش نيز پسر است. 
 
از همه مهم‌تر اينكه اندام، چهره و رنگ پوستش نيز به صورت خيره كننده‌اي به مسي شباهت دارند. تنها عبدالكريم حدود ۳ سانتي متر از ليونل مسي بلندتر است. 
 
او مانند مسي در پست مهاجم بازي مي‌كند و در رد كردن توپ از مدافعان حريف هم مهارت دارد. 
 
خودش پيش از آنكه به دليل شباهت با مسي به شهرت برسد و در كانون توجه ديگران قرار بگيرد، از طرفداران سرسخت تيم فوتبال بارسلوناي اسپانيا و از علاقمندان مسي بود. 
 
او حالا تقريبا همه بازي‌ها لاليگا را بخاطر مسي و تيمش دنبال مي كند. 
 
نگاهش به بارسلونا و ستاره مورد علاقه‌اش هم كاملا دگرگون شده تا جايي كه مي‌گويد اگر توان مالي‌ مي‌داشت، حتما به ديدار مسي مي‌رفت. 
 
زماني فرانسوا برونيلي عكاس مشهور فرانسوي ۲۰۰ عكس از افرادي تهيه كرده بود كه بي هيچ رابطه ژنتيكي، شباهت زيادي با هم داشتند. ولي نيم نگاهي به آن عكس‌ها نشان مي‌دهد كه شباهت عبدالكريم هراتي و ليونل مسي آرژانتيني بسيار بيشتر از آن افرادي است كه برونيلي از آنها عكس گرفته بود. 

 
عكسي كه براي اولين بار عبدالكريم را سوژه شبكه‌هاي اجتماعي كرد