سايت تفريحي سرگرمي خبري خودرو دانلود خبر پرداز : پاي مسي افغاني هم به 90 باز شد!
یکشنبه، 14 اردیبهشت 1393 - 17:18 کد خبر:30547
پاي مسي افغاني هم به 90 باز شد!

نود به افغانستان رسيد!

"با من مثل يك برده رفتار كردند"، "دايي در پرسپوليس مي‌ماند"، "بازيكنانم براي سه هفته اردوي آفريقا فقط يك دست گرمكن دارند" و "پاي مسي افغاني به نود باز شد" از مهمترين مباحث مطرح شده در آخرين برنامه نود قبل از شروع فصل بعدي مسابقات ليگ برتر فوتبال بود.
 
به گزارش جنوب نيوز، آخرين برنامه نود قبل از آغاز دوره بعدي مسابقات ليگ برتر فوتبال دوشنبه شب روي آنتن رفت كه بخش عمده‌اي از اين برنامه به تيم ملي فوتبال ايران اختصاص داشت. سئوال برنامه هم اين بود كه "آيا شما از تيم ملي در جام جهاني توقع صعود داريد"؟
 
در ابتداي برنامه، گزارشي مفصل از حضور تيم ملي در اردوي آفريقاي جنوبي پخش شد. سپس كارلوس كي‌روش سرمربي تيم ملي با ارتباط زنده از آفريقا ميهمان برنامه نود بود و به سئوالات عادل فردوسي پور پاسخ داد. البته اين ارتباط به خاطر مشكلات فني و مشكل صدا با تاخير برقرار شد. كي‌روش در اين برنامه به تشريح آخرين وضعيت تيم ملي پرداخت. البته وي به شدت از امكانات تيم ملي گلايه كرد و گفت كه بازيكنانش براي سه هفته اردوي آفريقا فقط يك دست گرمكن در اختيار دارند!
 
بيت آشور: به بازي در اروپا فكر نمي‌كنم
پيش از صحبت‌هاي كي‌روش مهرداد بيت آشور ملي پوش ايران در باشگاه خود با سعيد مظفري‌زاده به نمايندگي از برنامه نود گفتگو كرد. وي در بخشي از صحبت‌هايش گفت: من خيلي به بازي در اروپا فكر نمي‌كنم. تمركز من روي زمان حال است و به آينده فكر نمي‌كنم.
 
وي همچنين با تشكر از هواداران فوتبال ايران كه او را تشويق كرده‌اند، درباره كارلوس كي‌روش هم گفت: كي‌روش مربي فوق‌العاده‌اي است و بازيكنان احترام زيادي براي او قائلند. مردم ايران در اوايل كار او را ارزيابي مي‌كردند اما امروز همه به او احترام مي‌گذارند.
 
گل‌محمدي: منتظر تصميم باشگاه نفت هستم
يحيي گل محمدي سرمربي تيم فوتبال نفت تهران مهيمان حضوري برنامه نود بود. وي ابتدا درباره تيم ملي گفت: من به حضور تيم ملي در جام جهاني خوشبينم. نبايد از نااميد باشيم.
 
وي درباره حضورش در تيم نفت تاكيد كرد: فصل خوبي را با نفت سپري كردم. ما مجموعه خوبي از مديريت تا بازيكنان داشتيم. همدلي خوبي بين بازيكنان بود و به همين خاطر تا روز آخر مدعي قهرماني بوديم.
 
گل‌محمدي همچنين اشاره‌اي به دوران حضورش به عنوان سرمربي در تيم پرسپوليس اشاره كرد و درباره احتمال تمديد قرادادش با تيم نفت، تصريح كرد: يك صحبت ابتدايي با قنبرزاده مديرعامل باشگاه داشتم. قرار شد ايشان با هيات مديره هم صحبت كند. من در اين مدت با هيچ باشگاهي صحبت نكردم و منتظر تصميم باشگاه نفت هستم.
 
وي در بخش ديگري از صحبت‌هايش درباره انتشار رقم قراداد بازيكنان نفت و ساير تيم‌ها، خاطرنشان كرد: من شخصا كاري به مسئولان ندارم كه قراردادها را منتشر كردند ولي خودم مخالف انتشار قرارداد بازيكنان و مربيان در رسانه‌ها هستم.
 
صحبت‌هاي جنجالي كبه
بوبكر كبه بازيكن استقلال هم يكي از سوژه‌هاي برنامه نود بود. وي در گفتگو با گزارشگر برنامه نود گلايه‌هايي را درباره نحوه برخورد مسئولان باشگاه استقلال مطرح كرد و گفت: برخورد علي اميري (معاون باشگاه استقلال) بد بود. او وقتي مرا مي‌ديد با من دست نمي‌داد و حتي سلام هم نمي‌كرد.
 
وي افزود: باشگاه استقلال حتي براي من هتل نگرفت و من منزل يكي از دوستانم بودند. حتي يك شب كه همسرم از رشت به تهران آمد، برايش هتل نگرفتند. شايد اگر دوستم نبود بايد در خيابان مي‌خوابيدم.
 
كبه با بيان اينكه از شادي گل خود در بازي برابر الريان قطر منظور بدي نداشته است، گفت: با من مثل يك برده رفتار كردند.
 
بخشش يك اعدامي ديگر
در ادامه برنامه، فيلم چند دقيقه‌اي از بخشش يك اعدامي ديگر و صحبت‌هاي خانواده مقتول و انگيزه‌هايشان از اين بخشش پخش شد. برنامه دو هفته پيش نود كمك كرده بود كه يك اعدامي از چوبه دار پايين كشيده شود و اين موضوع يكبار ديگر مورد توجه برنامه عادل فردوسي پور قرار گرفت.

 


 
جعفري: كي‌روش ما را تخريب مي‌كند
صحبت‌هاي كي‌روش در برنامه نود مبني بر اينكه تيم ملي فقط يك دست گرمكن دارد، با واكنش جعفري مديرعامل شركت آل اشپورت مواجه شد. جعفري روي خط برنامه نود آمد و در اين خصوص تاكيد كرد: من از صحبت‌هاي كي‌روش تعجب كردم. جاي اين بحث‌ها در برنامه تلويزيوني نيست. كي‌روش با ما مشكلاتي دارد و چون ما به خواسته‌اش تن نداده‌ايم او حتي در مراسم رونمايي از لباس تيم ملي هم حاضر نشد. به همين خاطر او هر از گاهي از ما ايراد مي‌گيرد.
 
وي افزود: دوست دارم مسئولان فدراسيون فوتبال روي خط بيايند و اعلام كنند ليست موردنظرشان را تامين كرديم. ما حدود 700 كيلوگرم لباس فقط براي اردوي اتريش به فدراسيون داديم. حتي اعلام كرديم تا جام جهاني هر چه بخواهيد به شما مي‌دهيم.
 
جعفري در پايان گفت: جالب است كه تعداد لباسي كه كادر فني خواسته، از بازيكنان بيشتر است! مشكل كي‌روش شخصي است و او به خاطر مشكلاتي كه با ما دارد اين صحبت‌ها را براي تخريبمان مطرح مي‌كند.
 
گلايه‌هاي فغاني و كامراني‌فر از علي كفاشيان
عليرضا فغاني و كامراني فر داور و كمك داور بين المللي ايران از ديگر ميهمانان حضوري برنامه نود بودند. فغاني در بخشي از صحبت‌هايش گفت: چند شب پيش كفاشيان ميهمان يك برنامه ورزشي بود و گفت كه هيچ نامه‌اي براي حضور داورانمان در جام جهاني نيامده و داريم تلاش مي‌كنيم داورانمان را به جام جهاني بفرستيم. تعجب مي‌كنم چرا كفاشيان از اين موضوع خبر ندارد. شايد هم واقعا او از اينكه ما داور ذخيره جام جهاني هستيم بي خبر است چون حتي يكبار هم به فدراسيون فوتبال رجوع نكرديم. ما فقط يكبار به فدراسيون رفتيم آن هم براي پيگيري وضعيت گوشي‌هاي مخصوص داوري بود.
 
وي افزود: كل هزينه داوري در فصل گذشته كه حدود 240 بازي مي‌شود، زير 500 ميليونن تومان بوده است. اين هزينه معادل رقم قرارداد يك بازيكن درجه سوم در فوتبال است.
 
در اين لحظه فردوسي‌پور به شوخي به فغاني گفت: همه اين بازيكنان را اخراج كنيد! همچنين كامراني فر هم گلايه‌هايي را نسبت به بي توجهي فدراسيون فوتبال به داوري مطرح كرد. وي گفت: بعد از جام جهاني قبلي دو سال سخت را پشت سر گذاشتم. يك نمونه اش اين بود كه بانك ملي مراسمي را گرفت و تبليغ كردند كه به حسن كامراني فر وام مي‌دهيم در حالي كه از اسم من سوء استفاده كردند و وامي ندادند. به هر حال بعد از دو سال توانستم خودم را پيدا كنم و اولين كمك داوري هستم كه دو بار پياپي در جام جهاني حضور يابم.
 
در ميان صحبت‌هاي فغاني و كامراني فر، كليپ‌هايي از صحبت‌هاي داوران با همديگر در طول مسابقه از طريق گوشي مخصوص پخش شد. فغاني در اين برنامه اعلام كرد كه داوران براي هر قضاوت مبلغ 650 هزار تومان دريافت مي‌كنند.

 

 
تعجب كفاشيان از صحبت‌هاي كي‌روش
همچنين علي كفاشيان در واكنش به صحبت‌هاي كي‌روش روي خط آمد و گفت: اسپانسر تيم ملي بر اساس نياز كادر فني لباس‌ها را مجاني تامين كرده است. اينكه چه شد و كي‌روش يكباره بحث لباس‌ها را مطرح كرد، متعجب شدم. ما براي اردوي آفريقا و اتريش حدود 3 ميليارد تومان هزينه كرده‌ايم. بعدا بايد براي كي‌روش توضيح بدهيم و همچنين توضيحاتش را بشنويم كه چرا اين حرفها را زده است.
 
كفاشيان همچنين از تلاش فدراسيون فوتبال براي حل مشكلات داوران خبر داد و تاكيد كرد: تلاش ما اين است كه فغاني و كامراني فر از داور ذخيره براي جام جهاني بيرون بيايند و به عنوان داور اصلي در اين مسابقات حضور داشته باشند.
 
رحيمي: دايي سرمربي پرسپوليس مي‌ماند
بعد از صحبت‌هاي كفاشيان دقايقي از برنامه به انتخاب اعضاي هيات مديره و مديرعامل باشگاه پرسپوليس اختصاص داشت. عليرضا رحيمي مديرعامل جديد باشگاه پرسپوليس در اين خصوص ضمن توضيح درباره سوابق ورزشي خود، درباره پرداخت بدهي‌هاي پرسپوليس صحبت كرد و افزود: ما تمام بدهي‌هاي پرسپوليس حتي بدهي‌هاي شفاهي را هم پرداخت مي‌كنيم!
 
وي كه به نظر مي‌رسيد شناختي از اعضاي هيات مديره پرسپوليس ندارد، از نسبت فاميلي مونسان يكي از اعضاي هيات مديره با رئيس جمهور ايران اظهار بي اطلاعي كرد. رحيمي همچنين درباره اختلافش با بعضي از بازيكنان پرسپوليس كه سابقه حضور در سپاهان را دارند (محسن بنگر و سيد جلال حسيني) گفت: ما ورزشي هستيم. مطمئنم نه من از آنها و نه آنها از من ناراحتند.
 
مديرعامل جديد پرسپوليس از ادامه همكاري علي دايي با اين تيم خبر داد و تصريح كرد: من روز دوشنبه با دايي يك جلسه داشتم و فصل آينده هم در خدمت ايشان خواهيم بود.
 
نود به افغانستان رسيد!
عادل فردوسي پور در برنامه دوشنبه شب خود بارها عنوان كرد كه از برنامه‌اش در كشور افغانستان هم استقبال زيادي شده است. وي همچنين از آغاز فعاليت برنامه‌اش در افغانستان خبر داد و كارش را در اين كشور با گزارش گزارشگر افغانستاني استارت زد. سوژه اين گزارش، خياط شاغل در افغانستان بود كه شباهت زيادي به ليونل مسي مهاجم تيم بارسلونا داشت. به همين خاطر كليپي چند دقيقه‌اي از زندگي اين خياط كه معلم هم بود پخش شد.
 
واعظ آشتياني: كمپ استقلال براي استقلال نيست!
هفته گذشته علي فتح الله زاده گفته بود با ساخت كمپ استقلال، براي اين باشگاه 200 ميليارد تومان درآمدزايي كرده است. فردوسي پور با پخش صحبت‌هاي امير رضا واعظ آشتياني مديرعامل پيشين استقلال ادعاي فتح الله زاده را به چالش كشيد. واعظ آشتياني در بخشي از صحبت‌هايش با نشان دادن يك سند، گفت: كمپ استقلال مربوط به استقلال نيست. قرار بود اين زمين براي ساخت به مدت سه سال اجاره داده شود. در اينصورت اگر زمين در زمان تعيين شده ساخته مي‌شد، مي‌توانستند از اعياني آن استفاده كنند.
 
وي افزود: زمان تعيين شده از تاريخ اول بهمن 1378 تا اول بهمن 1381 تعيين شده بود كه در اين تاريخ اتفاقي نيفتاده بود.
 
انتقاد نماينده مجلس از لابي سياسي‌ها براي حضور در ورزش
كاظم جلالي نماينده مجلس يكي ديگر از ميهمانان تلفني نود بود. وي درباره حضور افراد سياسي در هيات مديره باشگاه‌ها گفت: براي من جالب است كه چرا افرادي براي عضويت در هيات مديره دنبال لابي هستند. چرا بايد ورزش به افراد اقتصادي و سياسي متكي باشد. حتي چهره‌هاي اقتصادي هم كه به ورزش آمدند، هزينه زيادي انجام ندادند ولي از ورزش استفاده خودشان را بردند. افراد سياسي هم بايد در باشگاه‌هايي كه سياسي است حضور داشته باشند.
 
وي افزود: سياسي‌ها بايد مسير سياست را بروند. در كشور ما آنقدر كارهاي زيادي هست كه اگر ما سياسي‌ها به كار خودمان هم برسيم هم هنر كرده‌ايم. البته وزير ورزش هم در اين مدت تحت فشار است كه اين فشارها بايد برداشته شود. نظر ما اين است كه كار به سمت تخصصي شدن پيش برود و تقسيم كار به خوبي صورت بگيرد.
 
كريميان: افكار مردم به جاي توجه به گران شدن سوخت به درآمد بازيكنان معطوف شد
بخش پاياني برنامه نود هم به پخش انتخابات هيات فوتبال استان كردستان و پخش گل‌هاي نمايندگان ايران در هفته پاياني ليگ قهرمانان اختصاص داشت. مهدي كريميان بازيكن تراكتورسازي تبريز هم به عنوان آخرين ميهمان برنامه، ارتباط تصويري با نود برقرار كرد. كريميان در صحبت‌هايش با اشاره با حس انزجاري كه در مردم عليه فوتباليست‌ها شكل گرفته است، گفت: به خاطر هجمه ناجوانمردانه عليه فوتباليست‌ها، در مردم حس انزجار شكل رفته است. مردم با نگاه ديگري به ما نگاه مي‌كنند و تصورشان اين است كه فوتباليست‌ها مرفهان بي درد هستند.
 
وي افزود: استارت اين سناريو زماني خورد كه بحث قرارداد بازيكنان استقلال و پرسپوليس مطرح شد. آن هم در بحبوحه‌اي كه وضعيت معيشتي مردم به خاطر تحريم‌ها خوب نبود. به نظرم اين سياسي كاري بود تا يك كار ورزشي. ذهن مردم به جاي اينكه به گران شدن حامل‌هاي انرژي و سوخت توجه كند، به درآمد فوتباليست‌ها معطوف شد.

 

 
برنامه نود با صحبت‌هاي كريميان حوالي ساعت 3 بامداد به پايان رسيد. سئوال برنامه توقع مردم از تيم ملي براي صعود در جام جهاني بود كه بيش از نيمي از شركت كنندگان با گزينه "بله" نشان دادند كه انتظار زيادي از تيم ملي در جام جهاني دارند!


منبع: مهر