تلکس سايت تفريحي سرگرمي خبري خودرو دانلود خبر پرداز: بررسي محصولات تراريخته در ايران
پنجشنبه، 6 اردیبهشت 1397 - 11:31     کد خبر: 132054

نتايج تحقيقات انجام شده بر روي موش‌هاي مصرف كننده از محصولات تراريخته كه مبتلا به سرطان شدند

عضو هيئت رئيسه انجمن غذايي ايران گفت: محصولات تراريخته در ايران از سوي دانشمندان در حال بررسي بوده و به سطح جامعه كشيدن آن مطلوب نيست.

به گزارش ايسنا، «سيد محمد حسيني» در دومين كنگره بين‌المللي و بيست و پنجمين كنگره ملي علوم و صنايع غذايي ايران در ساري، در جمع خبرنگاران، اظهار كرد: مهم‌ترين دغدغه‌اي كه انجمن صنايع غذايي ايران در حال حاضر دارد؛ ارتباط با پيام مقام معظم رهبري حمايت از كالاي ايراني است چرا كه معتقديم حمايت از كالاي ايراني منجر به اشتغال مي شود.

وي تصريح كرد: در حال حاضر برنامه‌ريزي‌هايي در انجمن صنايع غذايي انجام شده تا گره هاي اقتصادي را در مناطق محروم توسعه و عنوان كنگره را در آن نقاط با عنوان اشتغال ببينيم بدين معني كه با ورود كنگره به روستاها از غذاهاي بومي محلي بانوان آن مناطق حمايت كنيم.

عضو هئيت رئيسه انجمن غذايي ايران گفت: علت مهاجرت روستائيان به شهر نبود اشتغال است؛ با توسعه اين بخش در روستاها و ورود منابع مالي به آنجا مردم شهر نيز به روستاها بر مي گردند و روستائيان ديگر به شهر ها براي اشتغال مهاجرت نمي كنند.

حسيني در ادامه تصريح كرد: بزرگترين مشكل ما در اجراي برنامه ها سيستم هاي دولتي، اداري و اقتصاد است؛ دولتي ها اگر دست از سر اقتصاد بردارد با حمايت مقام معظم رهبري كار ها به خوبي پيش خواهد رفت؛ مثال سازمان صنايع شير يك نهاد دولتي مي شود در صورتي كه مدير عاملي آن را به يك فرد از دولت واگذار كنند.

وي بيان كرد: دولت متاسفانه بزرگ شده، نمي تواند هزينه ها را پرداخت كند و فساد، رشوه در آن زياد شده است؛ اقتصاد را از دولت جدا كنيم اما محكم؛ حكم بايد به بخش خصوصي واگذار شود.

عضو هيئت رئيسه انجمن غذايي ايران يادآور شد: برخي محصولات تراريخته ايران در حال بررسي علمي در دست دانشمندان است و به سطح جامعه كشيدن آن مطلوب نيست؛ بعد از بررسي‌هاي انجام شده به سياست كشيده مي‌شود و بعد وارد سطح جامعه مي‌شود.


برگشت به تلکس خبرها