تلکس سايت تفريحي سرگرمي خبري خودرو دانلود خبر پرداز: براي ثبت‌سفارش كالا هيچ مشكلي وجود ندارد
پنجشنبه، 6 اردیبهشت 1397 - 11:34     کد خبر: 132056

مديركل مقررات صادرات و واردات سازمان توسعه تجارت تاكيد كرد: در زمينه ثبت سفارش كالا هيچ گونه مشكلي وجود نداشته و در هفته‌هاي گذشته اين روند به حالت مرسوم خود دنبال شده است.

علي علي‌آبادي در گفت‌وگو با ايسنا، در پاسخ به اينكه تجار از وجود نداشتن امكان ثبت سفارش گلايه‌هاي متعددي دارند، اظهار كرد: سامانه ثبتارش و سامانه جامع تجارت هيچ مشكلي براي ثبت سفارش ندارند و در هفته‌هاي گذشته تعداد زيادي سفارش در اين سامانه‌ها به ثبت رسيده است.

وي در ارتباط با تخصيص دلار ۴۲۰۰ توماني به تجار و اينكه گفته مي‌شود واردكنندگان چنين ارزي را دريافت نكرده‌اند، گفت: پس از انجام ثبت سفارش كالا ادامه فرايند پرونده واردات در سيستم بانكي انجام مي‌شود و تخصيص ارز از سوي بانك صورت مي‌گيرد.

مديركل دفتر مقررات واردات و صادرات در افزود: طبق اعلام بانك مركزي، ارز كليه موارد تامين خواهد شد.

علي آبادي در پاسخ به اين سوال كه آيا ممكن است اختصاص دلار تك‌نرخي به واردكنندگان بر اساس اولويت صورت گرفته باشد؟ توضيح داد: اگر هم در اين زمينه احيانا اولويتي وجود داشته باشد، بخش بانكي اطلاعات بيشتري براي ارائه توضيح در اين زمينه خواهد داشت.

به گزارش ايسنا، در روزهاي گذشته رئيس فدراسيون واردكنندگان اتاق بازرگاني از وجود مشكلات در سامانه جامع تجارت انتقاد كرده و بر اين نكته تاكيد كرده بود كه امكان ثبت سفارش در بسياري از موارد وجود ندارد. از سوي ديگر تجار به كرات از عدم دسترسي به ارز تك‌نرخي‌ گلايه‌هايي را مطرح كرده‌اند.


برگشت به تلکس خبرها