تلکس سايت تفريحي سرگرمي خبري خودرو دانلود خبر پرداز:
سه شنبه، 6 مهر 1400 - 20:24     کد خبر: 132096

TikTok روز دوشنبه اعلام كرد كه 1 ميليارد كاربر فعال جهاني دارد كه نشان دهنده رشد مداوم برنامه ويديويي كوتاه است.

اين سرويس كه به طور خصوصي در اختيار شركت چيني ByteDance است و طي چند سال گذشته افزايش كاربران را گزارش كرده است ، به طوري كه تعداد زيادي از مخاطبان آمريكايي در بحبوحه همه گيري كوويد -19 به آن ملحق شده اند.

TikTok گفت كه تا ژانويه 2018 حدود 55 ميليون كاربر جهاني داشت. اين تعداد تا دسامبر 2018 به بيش از 271 ميليون نفر و تا دسامبر 2019 به 507 ميليون نفر افزايش يافت. اين شركت تابستان گذشته نزديك به 700 ميليون كاربر فعال ماهانه گزارش كرد.

در مقايسه ، فيس بوك اعلام كرد در سه ماهه دوم 3.51 ميليارد كاربر ماهانه در سرتاسر خانواده برنامه هاي خود داشته است ، در حالي كه در سه ماهه اول 3.45 ميليارد كاربر داشته است.

با اين حال ، اين شركت يكي از موفق ترين برنامه هاي ويدئويي كوتاه را راه اندازي كرد ، در حالي كه بسياري از رقباي بزرگ فناوري خود در تلاش براي ايجاد نسخه هاي خود بودند. فيس بوك در آگوست گذشته كلون TikTok خود ، Instagram Reels را راه اندازي كرد. اسنپ ​​سال گذشته از ويژگي مشابهي به نام Spotlight خبر داد. يوتيوب گوگل ، رقيب خود ، Shorts را در سپتامبر گذشته راه اندازي كرد.

TikTok با وجود يك سال سنگين موفق به رشد شد. پس از آنكه دولت ترامپ ذخيره سازي و امنيت اطلاعات خود را خطري براي امنيت ملي دانست ، اين شركت با موانع متعددي از جمله ممنوعيت احتمالي ايالات متحده روبرو شد.

اگر مي خواست به طور گسترده به فعاليت خود ادامه دهد ، TikTok به يك شركت آمريكايي فروخته مي شد و بعداً اوراكل به عنوان "ارائه دهنده فناوري مورد اعتماد" نامگذاري شد.


برگشت به تلکس خبرها