نسخه تلکس سايت تفريحي سرگرمي خبري خودرو دانلود خبر پرداز
:: استقبال بي‌نظير از اجراي شهريور ۹۸ اركستر سفيدكوب مطابق انتظار ما بود دوشنبه، 4 شهریور 1398 - 20:02


:: دامن زدن به آشفتگي بازار شنبه، 2 تیر 1397 - 10:25
از تزريق بسته‌هاي سياستي دولت به بازار ارز هفته‌ها مي‌گذرد‌ اما امروز نه از سياست يكسان‌سازي ارز خبري هست و نه سياست‌هاي به ظاهر زيرساختي دولت براي در دست گرفتن نابساماني‌ها و شرايط موجود، بازار ارز را به جايي رساند.

:: راه‌هاي زيادي براي دور زدن تحريم‌ها داريم شنبه، 2 تیر 1397 - 10:24
وزير نفت كه براي شركت در نشست رسمي اوپك به وين رفته بود در مصاحبه با تلويزيون بلومبرگ اظهار كرد: تصور نمي‌كنم كه خريداران نفت ايران بتوانند از دولت آمريكا معافيت بگيرند تا پس از بازگشت تحريم‌هاي دونالد ترامپ، به خريد محموله‌هاي نفتي ادامه دهند.

:: چرا توافق توليد جديد اوپك نفت چنداني به بازار اضافه نمي‌كند؟ شنبه، 2 تیر 1397 - 10:24
اعضاي اوپك امروز در اجلاس ۱۷۴ خود توافق كردند تا توليد خود را به ميزاني افزايش دهد كه با سقف توافق شده در آغاز سال ۲۰۱۷ برابري داشته باشد.

:: قرباني جديد جنگ تجاري آمريكا وچين شنبه، 2 تیر 1397 - 10:22
بالا رفتن سروصداها و تبادل كلمات بين آمريكا و چين كه دنيا را با تهديد جنگ تجاري روبرو ساخته، يك قرباني ديگر پيدا كرده كه اين قرباني بخش خودروسازي آلمان است.

:: روزمرگي بلاي صنعت ايران شنبه، 2 تیر 1397 - 10:19
آهن يكي از مهم‌ترين فلزات در صنايع امروزي و سنگ‌آهن ماده خام فولادسازي به شمار مي‌رود. در اين ميان چين، ژاپن، آمريكا، هند، روسيه، كره‌جنوبي، آلمان و تركيه در ميان بزرگ‌ترين مصرف‌كنندگان فولاد قرار دارند. ايران پس از كشورهاي استراليا، برزيل و آفريقاي جنوبي چهارمين صادركننده بزرگ سنگ‌آهن به چين است و از نظر ذخاير قطعي سنگ‌آهن در رتبه يازدهم جهان قرار دارد.

:: قيمت نفت سه درصد جهش كرد شنبه، 2 تیر 1397 - 10:18
در واكنشي سريع به تصميم تازه اوپك براي تثبيت توافق قبلي ، قيمت نفت در بازارهاي جهاني سه درصد افزايش يافت.

:: نرخ تورم خرداد ماه اعلام شد شنبه، 2 تیر 1397 - 10:18
شاخص قيمت كل براي خانوارهاي شهري كشور در خرداد ماه ١٣٩٧ به عدد ١١٦.١ رسيده است كه نسبت به ماه قبل ١.٧ درصد افزايش را نشان مي‌دهد. نرخ تورم دوازده ماهه منتهي به ماه جاري براي اين دسته از خانوارها هم ٨.٢ درصد اعلام شده است.

:: هند به دنبال احياي مكانيزم پرداخت روپيه براي خريد نفت ايران است شنبه، 2 تیر 1397 - 10:17
يك منبع دولتي هند خبر داد كه اين كشور از ترس اين‌كه تحت فشار تحريم‌هاي آمريكا، كانال‌هاي پرداخت به تهران بسته شود، به دنبال احياي مكانيزم تجارت با روپيه، براي پرداخت در ازاي نفت ايران است.

:: نقد برجام جنگ راه مي‎اندازد شنبه، 2 تیر 1397 - 10:14
يكبار پيش از اين، دولت‌ پيشين ايران را تا آستانه‌ي جنگ به‌پيش برد، اينك نيز برخي منتقدانِ برجام با فرض حسن نيت، با بي‌تدبيري و با مواضع به‌ظاهر انقلابي يكبار ديگر ايران را به آستانه‌ي پرمخاطره‌ي پيشين و يا فراتر از آن نزديك مي‌كنند.

:: فعالان اقتصادي در پيچ و خم التهابات ارزي یکشنبه، 9 اردیبهشت 1397 - 16:05
نايب رئيس كميسيون كشاورزي اتاق بازرگاني ايران، با بيان اينكه بانكها به دنبال ماهي‌گيري از آب گل‌آلود التهابات ارزي هستند، گفت: نظام بانكي تلاش دلسوزانه براي گره‌گشايي از اقتصاد ندارد.

:: وقتي قيمت فولاد نصف شد، چرا خودرو را ارزان نكردند؟! یکشنبه، 9 اردیبهشت 1397 - 16:05
در حاليكه قيمت برخي خودروها افزايش يافته و خودروسازان يكي از دلايل آن را افزايش قيمت مواد اوليه مانند فولاد اعلام مي‌كنند، دبير انجمن توليدكنندگان فولاد ايران مي‌گويد زماني كه قيمت فولاد به نصف رسيده بود، هيچ خودرويي ارزان نشد كه حالا با اين بهانه خودرو را گران مي‌كنند.

:: تله پنهان تصميم اوپك یکشنبه، 9 اردیبهشت 1397 - 16:03
اوپك پس از انجام ماموريت خود براي حذف مازاد نفت خام از بازار، هدف جديدي براي تداوم پايبندي به «طرح كاهش توليد» تعريف كرده است.

:: "سانچي" رمزگشايي مي‌شود یکشنبه، 9 اردیبهشت 1397 - 16:01
اعلام انتشار گزارش نهايي علت بروز حادثه كشتي سانچه ظرف روزهاي آينده، از مهمترين اخبار اقتصادي امروز بود.

:: دست نظام مهندسي در جيب مردم یکشنبه، 9 اردیبهشت 1397 - 16:01
وزير راه و شهرسازي گفت: مبناي هياهويي كه در خصوص نظام مهندسي ايجاد شد اين بود كه همچنان مي خواهند با استناد به حكم دولت، در جيب مردم دست كنند و بين خودشان توزيع كنند.

:: مشكل در روند ثبت‌سفارش یکشنبه، 9 اردیبهشت 1397 - 15:59
نائب رئيس كميسيون تسهيل كسب و كار اتاق بازرگاني تهران تصريح كرد كه در شرايط فعلي براي استفاده از دلار ۴۲۰۰ توماني ميزان تقاضا براي ثبت سفارش به شدت بالا رفته است و روند صادرات و واردات را با مشكل روبرو كرده است.

:: صادرات ايران به اروپا بعد از برجام ۱۰‌برابر شد یکشنبه، 9 اردیبهشت 1397 - 15:58
سفير جمهوري اسلامي ايران در آلمان اعلام كرد: سه بانك ايراني براي تسهيل مراودات تجاري ايران با شركاي خارجي بويژه اروپا در آلمان شعبه تاسيس كنند.

:: رونق گشايش ال‌سي با دلار ۴۲۰۰توماني یکشنبه، 9 اردیبهشت 1397 - 15:56
آمارهاي بانك مركزي حكايت از آن دارد كه در مجموع شش هزار و ۵۲ درخواست تامين ارز به اين بانك ارايه شده كه از اين تعداد۲۹۱۱ فقره آن، يورويي و ۱۴۲۶ فقره آن بر مبناي يوان بوده است.

:: قيمتها با رقابت پايين مي‌آيد نه با سيستم تعزيراتي یکشنبه، 9 اردیبهشت 1397 - 15:56
وزير راه و شهرسازي با بيان اينكه آزادسازي قيمت ها در سايه رقابت اجرا مي شود، گفت: قيمت ها با رقابت كنترل مي شود و سيستم تعزيراتي ديگر كارآمد نيست.

:: تلگرام وصل شد یکشنبه، 9 اردیبهشت 1397 - 15:55
پيام‌رسان تلگرام كه امروز به دنبال اختلالات رخ داده، قابل دسترس نبود، عصر امروز وصل و قابل دسترس شد.

:: شرايط بانك‌ها براي حمايت از توليد یکشنبه، 9 اردیبهشت 1397 - 15:55
انتقاد قائم مقام بانك مركزي از بانك‌هاي خصوصي در حمايت از طرح رونق توليد با توضيحاتي درباره نحوه حمايت، دليل كاهش تسهيلات‌دهي بانك‌ها و همچنين برنامه‌هاي جديد براي حمايت از توليد كالاي ايراني از سوي مديران مربوطه همراه شد.

:: جايگزيني يورو به جاي دلار؛ تصميمي منطقي يا شتابزده؟ یکشنبه، 9 اردیبهشت 1397 - 15:54
هر چه زمان جلوتر مي‌رود پيچيدگي بازار ارز و دور باطل آن بيشتر نمايان مي شود. سالهاست كه شرايط بازار ارز به صورت تابع سينوسي تغيير مي‌كند و دستخوش تصميمات و سياست هاي شتابزده اي مي شود.

:: تحويل نخستين بوئينگ۷۷۷ برجامي به تعويق افتاد پنجشنبه، 6 اردیبهشت 1397 - 11:36
يك روزنامه نگار امريكايي به نقل از مديرعامل بوئينگ از جابجايي تاريخ تحويل نخستين بوئينگ ۷۷۷ هما به سال ۲۰۱۹ ميلادي خبرداد.

:: كالاهاي ترك با دلار ۴۲۰۰ توماني وارد مي‌شوند پنجشنبه، 6 اردیبهشت 1397 - 11:35
رئيس اتاق مشترك بازرگاني ايران و تركيه از انجام مبادلات تجاري ايران و تركيه و انجام واردات از اين كشور با دلار ۴۲۰۰ تومان خبر داد و تصريح كرد كه مشكلي براي ثبت سفارش كالا از تركيه وجود ندارد.

:: براي ثبت‌سفارش كالا هيچ مشكلي وجود ندارد پنجشنبه، 6 اردیبهشت 1397 - 11:34
مديركل مقررات صادرات و واردات سازمان توسعه تجارت تاكيد كرد: در زمينه ثبت سفارش كالا هيچ گونه مشكلي وجود نداشته و در هفته‌هاي گذشته اين روند به حالت مرسوم خود دنبال شده است.

:: تخصيص يارانه ارزي ۴۰۰ توماني به كالاهاي اساسي از يكشنبه پنجشنبه، 6 اردیبهشت 1397 - 11:31
معاون وزير جهاد كشاورزي گفت: با توجه به تخصيص يارانه ارزي ۴۰۰توماني به كالاهاي اساسي از روز يكشنبه آينده و ترخيص نهاده هاي دامي از مبادي ورودي، قيمت اين كالاها در بازار متعادل مي شود.

:: بررسي محصولات تراريخته در ايران پنجشنبه، 6 اردیبهشت 1397 - 11:31
نتايج تحقيقات انجام شده بر روي موش‌هاي مصرف كننده از محصولات تراريخته كه مبتلا به سرطان شدند

:: كاهش سود وام مسكن شامل چه كساني مي‌شود؟ پنجشنبه، 6 اردیبهشت 1397 - 11:30
اگرچه وزارت راه و شهرسازي درخواست افزايش رقم وام مسكن به ۲۰۰ميليون را داده بود، اما احتمالا شوراي پول و اعتبار باتوجه به كسري منابع صندوق مسكن يكم با اين خواسته موافقت نكرده است.

:: درس‌هايي از تك‌نرخي شدن ارز چهارشنبه، 5 اردیبهشت 1397 - 11:06
در ابتداي سال ۸۱ پس از تلاشي نزديك به ۱۰ سال سرانجام نرخ ارز در نظام اقتصادي ايران تك‌نرخي شد.

:: كارت بازرگاني اختصاصيِ تجار مي‌شود چهارشنبه، 5 اردیبهشت 1397 - 11:06
مدير كل حقوقي ستاد مبارزه با قاچاق كالا و ارز گفت بر اساس لايحه جديد مبارزه با قاچاق كالا و ارز امكان صدور كارت بازرگاني براي افراد غير تاجر به دليل رتبه سنجي اقتصادي وجود ندارد.

صفحه بعد